Marzenie

AK.JPG
Imię dziecka:
Amelia
Wiek:
12
Województwo:
pomorskie

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

10-letnia Amelka z Gdańska urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Największą fantazją dziewczynki był nowoczesny smartfon, który pozwoli jej pozostać w kontakcie z bliskimi podczas turnusów rehabilitacyjnych.

Fantazja 10-latki spełniła się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, kiedy odwiedziliśmy ją wraz z wolontariuszami z Kanady.

Amelka nie była zaskoczona naszą wizytą, a wręcz przeciwnie, przygotowała się do niej. Umiała powiedzieć kilka słów po angielsku i wcale nie była nieśmiała. Bardzo cieszyła się na wizytę wolontariuszy w swoim domu. Oczy jej rozbłysły, gdy zobaczyła górę kolorowo opakowanych prezentów. Powoli i skrupulatnie otwierała każdy podarunek. Wśród prezentów znalazła księgę baśni, upragnioną grę „Ręka mnie nęka”, plecak do malowania, kucyki Pony, grę planszową, zestawy do robienia biżuterii, termos, gumki, naklejki, gadżety z bajki Frozen, bakalie… a na końcu rozpakowała wspaniały nowoczesny różowy smartfon. Dziewczynka nie wierzyła własnym oczom, ponieważ dokładnie o takim marzyła! Wreszcie będzie mogła na nim grać, robić zdjęcia i komunikować się z rodzicami i koleżankami.

Po obejrzeniu wszystkich prezentów bardzo miło spędziliśmy z Amelką trochę czasu - ułożyliśmy puzzle oraz wspólnie tworzyliśmy biżuterię. Potem przyszedł czas na herbatę. Przez całą naszą wizytę towarzyszył nam ogromny pies 10-latki, rasy berneński pies pasterski, który jest szkolony specjalnie aby pomagać w codziennej rehabilitacji. Dziewczynka niedawno odstawiła wózek inwalidzki i zaczęła chodzić w ortezach.

Amelka nie mogła się doczekać, aż uruchomi swojego nowego smartfona, a jednocześnie nie chciała abyśmy szli, jednak był już czas pożegnania.

Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy za spełnienie marzenia Amelii, a w szczególności:

  • Fundacji Warbud za ufundowanie smartfona wraz z etui i szkłem;
  • EPEE POLSKA Sp. z o.o. za podarowanie gry „Ręka mnie nęka”;
  • Raiffeisen Polbank za przekazanie: zestawów do robienia biżuterii, książek, gry planszowej Frozen, kucyków Pony, termosu, szczotki, gumek, naklejek i zestawu Frozen;
  • Pentel Poland Sp. z o.o. za podarowanie plecaczka do ręcznego ozdabiania;
  • Bakalland za przekazanie pysznych bakalii dla brata Amelki;
  • Fundacji Pomocy Społecznej Eva za przekazanie wyrzutni dla brata Amelki

Galeria

  • Amelia Kuczewska (2).JPG
  • Amelia Kuczewska (7).JPG