Marzenie

Fotka Piotrka
Imię dziecka:
Piotr
Wiek:
16
Województwo:
śląskie

Wiszący fotel - hamak FANTAZJA SPEŁNIONA

10-letni Piotruś z Sosnowca urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Nie mówi i nie chodzi samodzielnie, jedynie kilka metrów z pomocą opiekuna, ale za to świetnie pływa.

Uwielbia zajęcia z rehabilitantami, które ma niemal codziennie oraz często wyjeżdża na turnusy mające polepszyć jego sprawność i nauczyć porozumiewania się.

Piotruś jest uczniem zespołu szkół specjalnych w Sosnowcu, ma zdiagnozowane upośledzenie w stopniu znacznym. Piotruś uwielbia przytulać się do mamy i huśtać. Choć nie mógł tego samodzielnie powiedzieć, mama Piotrusia wiedziała, że jej synek marzy o tym, aby mieć wiszący fotel, na którym mógłby się bujać zarówno w domu jak i w ogrodzie. Huśtanie uspokaja Piotrusia i pozwala wypocząć po ciężkich sesjach rehabilitacyjnych, które dla niego są dużym wysiłkiem.

Gdy tylko Piotruś zobaczył nowy fotel, natychmiast wskazał rączką, że chciałby na nim usiąść i pobujać się. Uśmiech chłopca mówi sam za siebie jak bardzo szczęśliwy jest teraz Piotruś.

Za spełnienie marzenia Piotrusia dziękujemy osobom, które wysłały charytatywny SMS na nr 7272 na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja oraz firmie Trinity Corporate Services.

Firmie CAT LC Polska Sp. z o.o. dziękujemy za nieodpłatny transport, natomiast firmie Cepelkorb za udzielenie rabatu na zakup fotela wiszącego. 

Galeria

  • Piotr Pierchala (1).JPG
  • Piotr Pierchala (2).JPG
  • Piotr Pierchala (3).JPG
  • Piotr Pierchala (4).JPG