Marzenie

Pola S.
Imię dziecka:
Pola
Wiek:
10
Województwo:
mazowieckie

Konsola z dwoma padami i zestawem gier FANTAZJA SPEŁNIONA

Niespełna 7-letnia Pola z Warszawy urodziła się z hipoplastyczną komorą serca, co w praktyce oznaczało, że połowa serduszka nie była sprawna. Pierwszą operację ratującą życie dziewczynka przeszła w siódmej dobie życie. Dziś ma 7 lat, a za sobą kilka operacji serca i cewnikowań. Musi brać leki przeciwzakrzepowe, unikać dużego wysiłku i uważać na infekcje, które stanowią bardzo duże ryzyko dla jej zdrowia. Lekarze nie mówią nic o rokowaniach.

Pola marzyła o konsoli z dwoma padami, na której mogłaby grać ze swoją siostrą, Marcjanną i zapomnieć o samotności i wszelkich dolegliwościach. Ucieszyłaby się także z zestawu gier tanecznych, sportowych oraz Minecraft. Dodatkowo marzyła o otrzymaniu akcesoriów do żonglowania, dinozaurów, akcesoriów plastycznych oraz do zabawy w teatr.

Jej marzenie spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady.

Pola to delikatna blondyneczka o wielu zainteresowaniach. Dziewczynka czekała na nas od rana. Rodzice przygotowali prawdziwe przyjęcie, z rodzinnymi specjałami. Pola delikatnie otwierała każdy prezent zapakowany w kolorowy papier. Cieszyła się z każdej rzeczy, z każdego drobiazgu. Wszystko dokładnie oglądała, każdy flamaster, kredki, artykuły papiernicze, puzzle, gry planszowe, książki. Bardzo spodobały jej się koraliki i figurki dinozaurów. Zestaw do żonglowania rozweselił nie tylko Polę, ale i wolontariuszki. Emily pokazała jak się żongluje, a nasza mała marzycielka od razu spróbowała swoich sił. Jednak musi jeszcze troszkę potrenować.

Na koniec podarowaliśmy dziewczynce główny prezent czyli konsolę Xbox One z padami i grami. Pola zdarła papier i jej oczom ukazało się pudełko ze zdjęciem gier na konsolę. Pytamy czy wie co to jest, a ona z rozbrajającym uśmiechem odpowiada „Nie mam pojęcia…” Kiedy Pola zobaczyła, że jest to jej upragniona konsola nie mogła przestać mówić „Xbox, xbox, xbox…”. Nie mogła uwierzyć, że naprawdę dostała wymarzoną konsolę i grę i dodatkowego pada.

Marcjanna nic nie wiedziała o naszej wizycie i kiedy wróciła ze szkoły była kompletnie zaskoczona gośćmi. Pola zaczęła pokazywać siostrze wszystkie prezenty i już ustalały, w którą grę zagrają jako pierwszą. Podczas gdy dwie wolontariuszki instalowały xboxa, pozostałe bawiły się z Polą i jej siostrą w pokoju dziewczynek.

Nasza wizyta na pewno sprawiła Poli ogromna radość, ale i nam dała wiele powodów do uśmiechu, a nawet do łez wzruszenia. Pola tak wspaniale cieszyła się z każdego prezentu i to jej niedowierzanie w oczach na widok xboxa – bezcenne.

Za spełnienie marzeń Poli z całego serca dziękujemy:

  • Firmie Microsoft za przekazanie konsoli Xbox One z grami; 
  • Dyrekcji oraz całej Społeczności Europejskiego Przedszkola Ekologicznego Baby City za przekazanie środków na zakup pada, gier, książek, zestawu żonglerskiego i figurek dinozaurów;
  • Małemu Samorządowi Uczniowskiemu SP 300 w Warszawie oraz wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję oraz Pani Ewelinie Michnowskiej za flamastry, plastelinę, misia dla Poli i Marcjanny;
  • Firmie DUMEL za podarowanie koralików.

Galeria

  • 1
  • Pola Surgiewicz-Sliwinska5