Marzenie

Emilia L.
Imię dziecka:
Emilia
Wiek:
11
Województwo:
śląskie

Zabawki FANTAZJA SPEŁNIONA

7-letnia Emilka cierpi na encefalopatię, epilepsję, autyzm i wiele innych schorzeń. Niemal od zawsze jest rehabilitowana. Pokój, w którym mieszka z mamą, wygląda jak mała salka do ćwiczeń.

Dziewczynka uwielbia dinozaury i kucyki Pony oraz zabawki interaktywne, wydające dźwięki. O takich właśnie marzyła. Fantazje te spełniły się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, do udziału w której zaprosiliśmy grupę kanadyjskich wolontariuszy.

Emilka niezwykle ucieszyła się z naszej wizyty. Była trochę onieśmielona trzema nastolatkami z Kanady, ale wspólna zabawa rozwiała wszelkie bojaźnie. Emilka radośnie rozpakowywała paczki opakowane w kolorowy papier. Cieszyła się z koralików, kredek i innych artykułów szkolnych, książki. Jej kolekcja Pony powiększyła się o kolejne dwa okazy. Najwięcej radości sprawiły trzy największe prezenty. Lalka bobas, która klaskała i śpiewała „Koci, koci łapcia” a Emilka razem z nią J Dziewczynka nie mogła się od niej oderwać. Nawet nauczyła wolontariuszy dziecięcej piosenki.

Kiedy rozpakowany został duży, piękny, biało fioletowy jednorożec, wszyscy aż zaniemówili. Emilka znała możliwości zabawki, o której marzyła od dawna. Wiedziała, co zrobić, żeby róg się zaświecił, żeby jednorożec zaczął chodzić i żeby odezwał się do niej. Ta zabawka będzie coraz ciekawsza, im więcej Emilka będzie do niej mówić i zajmować się jednorożcem, tym więcej aktywności zaprezentuje mityczny zwierz.

Na koniec z pudła wyłonił się zielony dinozaur. Po zamontowaniu w nim i w kontrolerze baterii rozpoczęła się zabawa. Emilka fantastycznie kierowała dinozaurem, cieszyła się z każdej nowoodkrytej funkcji zabawki, jak groźne odgłosy czy świecące oczy.

Wszyscy wspaniale się bawiliśmy i każdemu zrobiło się smutno kiedy nadszedł czas pożegnania. Uściskom nie było końca. To była niezapomniana wizyta.

Niedługo przed naszą wizytą spełniło się jej „księżniczkowe” marzenie. Dziewczynka otrzymała przepiękne łóżko w kształcie zamku ze zjeżdżalnią oraz miejscem na zabawę. Trudno opisać radość, jaka wymalowała się na buzi dziewczynki, kiedy zdała sobie sprawę, że jej sen stał się rzeczywistością i że od teraz będzie spać w zamku jak prawdziwa królewna! Życie Emilki na co dzień nie jest różowe, ale dzięki wspaniałemu prezentowi dziewczynka ma w końcu swój własny kącik - kolorowy, bajkowy, radosny! W nowym łóżku z pewnością będzie śniła same piękne sny, pełne czarów i magicznych postaci. W tych snach nie będzie smutku ani chorób!

 

Za spełnienie najskrytszych marzeń Emilki z całego serca dziękujemy następującym sponsorom:

  • Panu Bartoszowi Grosickiemu za spełnienie marzenia Emilii i ufundowanie jednorożca edukacyjnego, zdalnie sterowanego dinozaura, książki i zestawów koralików do robienia biżuterii;
  • Panu Dariuszowi Rosińskiemu za ufundowanie łóżka ze zjeżdżalnią i miejscem do zabawy;
  • CMYK Sp. z o.o. Sp.k. / CMYK S.C. za podarowanie artykułów szkolnych;
  • Fundacji Orlen „Dar Serca” za podarowanie kucyków Pony.

Galeria

  • DSC00149
  • DSC00152
  • DSC00159
  • DSC00163
  • DSC00165