Marzenie

2016-01-09-10-28-10
Imię dziecka:
Natan
Wiek:
14
Województwo:
wielkopolskie

Rower FANTAZJA SPEŁNIONA

10-letni Natan z małej miejscowości Połajewko w woj. wielkopolskim choruje praktycznie całe swoje życie. Kolejne wznowy raka przeplatają się z zazwyczaj niedługimi okresami remisji. Wojna trwa już tyle lat, że trudno uwierzyć, że kiedyś wreszcie się skończy. Na dzień dzisiejszy komórki nowotworowe są w szpiku, krwi, w główce, płucu i śródpiersiu. To tak jakby wszystkie wcześniejsze wznowy zaatakowały naraz. Chłopiec dostaje jednocześnie trzy rodzaje najbardziej agresywnej chemii. Trucizna, która ma zabić raka, sieje też spustoszenie gdzie indziej – uszkodzeniu uległ nerw wzrokowy, kości, jelita. Ile jeszcze zniesie mały organizm…?

Pomimo ogromnych przeciwności losu Natan stara się uśmiechać, ciągle ma nadzieję na wyzdrowienie, podnosi się po każdym kolejnym ciosie, mimo że jego ciało słabnie, protestuje, krzyczy z bólu... Po jednej stronie jest rak w najpotworniejszej postaci, a po drugiej 10-latek, którego najważniejszą bronią jest siła i wiara. Największym marzeniem Natanka był rower, na który, w czasie przypływów siły i energii, tak bardzo chciałby wsiąść i poszusować daleko, daleko od wszystkich problemów.

Marzenie chłopca spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której wzięli również udział wolontariusze z Kanady.

Gdy tylko podjechaliśmy pod dom, cała rodzina wyszła nam naprzeciw. Nasz mały bohater ma aż czwórkę rodzeństwa. Wszyscy uśmiechnięci od ucha do ucha, z Natankiem na czele, od razu zaprosili nas do siebie. Podczas wypakowywania prezentów, trudno nam było ukryć najważniejszy z nich - przepiękny rower marki Giant. W związku z tym został wręczony w pierwszej kolejności. 10-latek był zachwycony, a „ochom” i „achom” nie było końca. Każdy z członków rodziny musiał dotknąć dwuśladu i obowiązkowo zrobić zdjęcia. Rower pasował idealnie. Natan nie mógł ukryć swojej radości i ogromnego podekscytowania. Ale to nie był koniec podarunków. Chłopiec jest ogromnym fanem Star Wars, dlatego dostał mnóstwo gadżetów i zabawek z tym motywem. A ponieważ jest też, podobnie jak jego rodzice, bardzo uzdolniony artystycznie, otrzymał od nas różnorodne materiały plastyczne. Oczywiście niespodziankowe upominki trafiły także do rodzeństwa - wszyscy byli naprawdę przeszczęśliwi. Nigdy nie zapomnimy wdzięczności młodszej siostry Natanka na widok pudełka z kredkami. Rodzina gorąco dziękowała nam za wizytę. Po odpakowaniu prezentów malowaliśmy rysunki, którymi wolontariusze wymieli się z dziećmi na pamiątkę. Ta wspaniała kochająca się rodzina i dzielny bohater, jakim jest Natan na zawsze pozostaną w naszych sercach.

Za spełnienie marzenia Natana z całego serca dziękujemy następującym sponsorom:

 • Wspaniały rower górski oraz pozostałe prezenty w tym gadżety Angry Birds zostały pokryte ze środków pozyskanych podczas Gal organizowanych wraz z MM Conferences oraz CEEQA;
 • Firmie Bikeman za udzielnie fantastycznej zniżki na zakup roweru;
 • Firmie Smooth Sport z Raszyna za podarowanie gadżetów Star Wars;
 • Firmie AVATARIS Sp. z o.o. z Wadowic za podarowanie gadżetów Star Wars;
 • Firmie CMYK Sp. z o.o. Sp.k. za materiały plastyczno-papiernicze dla Natanka i jego rodzeństwa;
 • Fundacji Pomocy Społecznej EVA za piłkę nożną dla brata Natana; 

Galeria

 • Natan Socha 05.07.15 11.JPG
 • Natan Socha 05.07.15 19.JPG
 • Natan Socha 05.07.15 33.JPG
 • Natan Socha 05.07.15 36.JPG
 • Natan Socha 05.07.15 39.JPG