Marzenie

Wiktoria
Imię dziecka:
Wiktoria
Wiek:
17
Województwo:
lubuskie

Szafa z lustrem FANTAZJA SPEŁNIONA

U 13-letniej Wiktorii tuż po pierwszych urodzinach zdiagnozowano ciężką, genetyczną chorobę – rdzeniowy zanik mięśni. Osłabienie i zanik mięśni, a w konsekwencji niewydolność wielu układów oraz znaczna deformacja kręgosłupa przekładają się w przypadku Wiktorii na niemożność samodzielnego funkcjonowania. Dziewczynka potrzebuje stałej pomocy oraz intensywnej rehabilitacji. Porusza się na wózku inwalidzkim. Choroba postępuje u niej w bardzo szybkim tempie.

Wiktoria to niezwykle mądra, uśmiechnięta nastolatka, która ma wiele talentów i zainteresowań. Świetnie się uczy, bierze udział w konkursach. Bierze z życia wszystko, co najlepsze, jednak ze względu na swoje ograniczenia ruchowe, wiele czasu spędza w domu. Właśnie dlatego marzył jej się własny, śliczny pokój, w którym czułaby się bezpieczna i szczęśliwa. Brakowało jej tylko dużej szafy z lustrem, która pomieściłaby kolekcję jej ubrań.

W pewien mroźny zimowy dzień marzenie Wiktorii przestało być tylko fantazją w jej głowie, a stało się rzeczywistością. W jej pokoju stanęła ogromna biała szafa, z przesuwanymi drzwiami i lustrem – dokładnie taka, jaką zaprojektowała w swoich myślach. Radości było co niemiara! Nastolatka ma wreszcie wystarczająco miejsca, aby przechowywać ubrania, którymi odwraca uwagę od swojej niepełnosprawności i odmienności. Uśmiech Wiktorii i jej wdzięczność pokazały, jak ważny to był dla niej prezent…

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do spełnienia marzenia chorej dziewczynki!

Galeria

  • Wiktoria1
  • Wiktoria2
  • Wiktoria3