Marzenie

Wiktoria
Imię dziecka:
Wiktoria
Wiek:
17
Województwo:
lubuskie

Ubrania FANTAZJA SPEŁNIONA

U 13-letniej Wiktorii tuż po pierwszych urodzinach zdiagnozowano ciężką, genetyczną chorobę – rdzeniowy zanik mięśni. Osłabienie i zanik mięśni, a w konsekwencji niewydolność wielu układów oraz znaczna deformacja kręgosłupa przekładają się w przypadku Wiktorii na niemożność samodzielnego funkcjonowania. Dziewczynka potrzebuje stałej pomocy oraz intensywnej rehabilitacji. Porusza się na wózku inwalidzkim. Choroba postępuje u niej w bardzo szybkim tempie.

Wiktoria to niezwykle mądra, uśmiechnięta nastolatka, która ma wiele talentów i zainteresowań. Świetnie się uczy, bierze udział w konkursach, uwielbia podróżować. Bierze z życia wszystko, co najlepsze. Niestety w żaden sposób nie jest w stanie ukryć swojej niepełnosprawności. Jej ciało jest chudziutkie, zdeformowane. Właśnie dlatego nastolatka marzyła o kolekcji nowych, kolorowych ubrań. Jest teraz w takim wieku, kiedy wygląd odgrywa dla niej duże znaczenie. Ładnymi ubraniami chciałaby odwrócić uwagę od swojej odmienności. Niestety wydatki związane z chorobą nie pozwalają mamie Wiktorii na spełnienie jej marzeń.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wielka paczka trafiła do rąk nastolatki. A w niej: piękne kolorowe legginsy, T-shirty, bluzki, sweterki, tunika i najróżniejsze akcesoria do ozdoby włosów. Wśród upominków była też gra planszowa, akcesoria do prac plastycznych oraz słodkości. Prezenty sprawiły dziewczynce ogromną radość. Najbardziej spodobały jej się ubrania. Dzięki nim będzie mogła na chwilę stać się księżniczką i poczuć się jak zdrowa dziewczynka. Pod ślicznym strojem jej choroba stanie się mniej zauważalna, a sama Wiktoria stanie się bardziej pewna siebie. Jej uśmiech i wdzięczność pokazały, jak ważny to był dla niej prezent… „W życiu dzieci niepełnosprawnych każdy gest dobroci wnosi entuzjazm i wiarę w lepszą przyszłość”.

Za spełnienie marzeń Wiktorii dziękujemy: CM Damiana.

Galeria

  • Mms img-1101863810
  • Mms img293723810
  • Mms img503561494
  • Mms img549504978