Marzenie

P8020798.JPG
Imię dziecka:
Daniel
Wiek:
20
Województwo:
świętokrzyskie

Duży telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

16-letni Daniel przez pierwsze 6 lat swojego życia wydawał się być zdrowym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. Niestety w zerówce zaczęło się z nim dziać coś niepokojącego – biegał inaczej niż inne dzieci, ciężko było mu wstawać, często się przewracał. Nauczycielka zasugerowała wizytę u specjalisty. Wkrótce okazało się, że chłopiec cierpi na bardzo poważną, nieuleczalną chorobę – dystrofię mięśniową Duchenne'a. Dziś Daniel porusza się już tylko na wózku. Jego nogi odmówiły posłuszeństwa kilka lat temu. Z każdym dniem coraz słabsze stają się też jego ręce.

Daniel jak każdy nastolatek chciałby się bawić i korzystać z życia. Niestety jego możliwości są bardzo ograniczone. Największą fantazją chłopca była konsola PS4 z grami i telewizor. Marzenie Daniela spełniło się podczas marcowej Podróży Spełnionych Fantazji, kiedy to odwiedziliśmy go w domu w towarzystwie kanadyjskich nastolatków.

Początkowo Daniel był bardzo nieśmiały. „Pierwsze lody” pomogli przełamać jego bracia. Zostaliśmy zaproszeni do pięknego salonu, gdzie czekały na nas prawdziwe delikatesy. Pachniało pięknie, ale w tym momencie najważniejszy był nasz Marzyciel i przyniesione dla niego pakunki. Moment otwierania paczek był bardzo podniosły. Każdy prezent został ostrożne odpakowany i dokładnie obejrzany. 16-latek był zachwycony. Na widok PS4 i gier cudnie się uśmiechnął, na widok telewizora wręcz zaniemówił, a w oku zakręciła mu się łezka. Trudno mu było ukryć zadowolenie oraz lekkie wzruszenie. Bardzo przeżywał naszą wizytę i z wrażenia nie mógł powiedzieć więcej niż cichutkie „dziękuję, dziękuję…” Młodzi Kanadyjczycy doskonale zrozumieli zachowanie chłopaka i bardzo naturalnie opowiedzieli mu o kraju, z którego pochodzą. Zabawne opowieści, ciekawostki… wszystko po to, by Daniel poczuł się swobodnie.  Chłopiec i cała jego rodzina byli bardzo, bardzo wdzięczni.  Po odpakowaniu prezentów i skosztowaniu upieczonego przez mamę ciasta, ruszyliśmy do pokoju nastolatka, żeby zainstalować telewizor i konsolę. Ciekawostką była winda, która podwoziła Daniela prosto do pokoju, a która w całości została zbudowana przez jego tatę. Kupno windy przerastało możliwości finansowe rodziny, dlatego tata postanowił spróbować swoich sił. Efekt? Imponujący. Po zainstalowaniu urządzeń Danielowi nie pozostało już nic innego jak przetestowanie nowych gier. Chłopak był w siódmym niebie. W międzyczasie pobawiliśmy się jeszcze z jego młodszymi braćmi. Widok zadowolonego i bardzo wzruszonego prezentami nastolatka na zawsze zostanie z nami. Wizyta była prawdziwie niezapomniana.

 Za spełnienie największego marzenia Daniela z całego serca dziękujemy następującym sponsorom:

  • Wszystkim osobom, które za pośrednictwem portalu siepomaga.pl przekazały pieniądze na zakup konsoli PS4 i gier;
  • Panu Pawłowi Dębowskiemu za przekazanie środków na zakup telewizora, kosmetyków, gry planszowej i artykułów szkolnych;
  • Małemu Samorządowi Uczniowskiemu SP 300 w Warszawie oraz wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję oraz Pani Ewelinie Michnowskiej za podarowanie gier, puzzli, samochodu i książeczek dla braci.

Galeria

  • Daniel Wojda (14).JPG
  • Daniel Wojda (15).JPG
  • Daniel Wojda (20).JPG
  • Daniel Wojda (22).JPG