Marzenie

MH
Imię dziecka:
Mikołaj
Wiek:
9
Województwo:
małopolskie

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Kiedy 6-letni Mikołaj przyszedł na świat, lekarze stwierdzili całkowitą niewydolność nerek oraz inne wady układu moczowego. Od tej pory szpital stał się domem maluszka. 2 lata w łóżku, 14 godzin na dobę dializowania, karmienie sondą i najgorsze ze wszystkiego –  czekanie na przeszczep. Operację udało się przeprowadzić dopiero po kilku latach. Po przeszczepie, gdy chłopiec skończył 4 lata zaczęło się nowe życie Mikołaja – powolutku zaczął uczyć się chodzić, mówić. Jest zdecydowanie lepiej, co nie znaczy dobrze. Z uwagi na niewykształcenie pęcherza moczowego, 6-latek ma wyłonione jelito grube, potrzebuje pampersów. Wciąż nie je samodzielnie, nie potrafi żuć, karmiony jest za pomocą sondy. Ma niedobór wzrostu. Chłopiec wymaga całodziennej opieki, stałej rehabilitacji oraz pomocy wielu specjalistów. Jest jednak duża szansa na to, że Mikołaj będzie mógł samodzielnie funkcjonować i cieszyć się dzieciństwem jak jego rówieśnicy.

Mikołaj potrzebował mebli do pokoju – niedużej meblościanki z biurkiem.  Dzięki nowemu wystrojowi chłopczyk zyska swój bezpieczny, przytulny kącik, swoje małe królestwo. Mikołajowi potrzebny był także laptop, na którym mógłby uczyć się i grać, nadgonić stracone lata i dogonić rówieśników.

Fantazje Mikołaja spełniły się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady. Meble dojechały do Mikołaja przed naszą wizytą, ale to nie znaczy, że przyjechaliśmy do niego z pustymi rękami. Mikołaj otrzymał dużo zabawek i gier, które rozpakowywał ze świecącymi z radości oczami i wielką radością. Mikołaj ucieszył się z samochodzików, zwłaszcza straży pożarnej i maszyn rolniczych, a także klocków i gier edukacyjnych.

Gdy chłopczyk otworzył torbę na laptopa pomyślał sobie, że wreszcie będzie miał torbę do schowania wszystkich swoich nowych zabawek. Nie skojarzył zupełnie, że może dostać też laptopa. Dlatego po otwarciu ostatniego pudełka, w którym był upragniony przenośny komputer Mikołaj prawie zaniemówił. Nie mógł uwierzyć, że te wszystkie prezenty są dla niego i nie wiedział czym chce się bawić najpierw. Wśród rzeczy przywiezionych do Mikołaja nie zabrakło także środków higienicznych, mokrych chusteczek oraz wielkiego pudła pampersów.

Podczas otwierania prezentów i całej wizyty towarzyszyły nam okrzyki radości Mikołaja oraz wzruszenie na twarzy mamy. To było najpiękniejsze, najcudowniejsze podziękowanie.

Za spełnienie fantazji Mikołaja dziękujemy:

 • Dyrekcji, Pracownikom, Uczniom i Rodzicom Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 114 w Warszawie za przekazanie środków na zakup mebli, zabawek i gier planszowych;
 • VERO Sp. z o.o. za przekazanie środków na zakup laptopa;
 • Ogólnopolskiej Grupie IT za udzielenie rabatu na zakup laptopa;
 • ALLNET Jacek Czerwiński za podarowanie torby na laptopa;
 • Bella-Handel Sp. z o.o. za podarowanie pieluch jednorazowych;
 • Firmie DUMEL za podarowanie drewnianego modelu do składania i koralików dla siostry;
 • Raiffeisen Polbank za podarowanie książek i kosmetyków dla sióstr Mikołaja;

Galeria

 • 1
 • 2
 • 3
 • Mikolaj Haranczyk (37).JPG
 • Mikolaj Haranczyk (39).JPG