Marzenie

KN
Imię dziecka:
Kamil
Wiek:
22
Województwo:
wielkopolskie

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Kamil urodził się jako wcześniak w wyniku cesarskiego cięcia. Jego życie było zagrożone, ponieważ wystąpiło krwawienie do mózgu. W 2 miesiącu życia, z powodu martwicy naczyń mózgowych, przeszedł operację usunięcia lewej półkuli mózgowej, czego efektem jest porażenie czterokończynowe. Nastolatek mówi tylko pojedyncze słowa i chodzi z dużą trudnością. Niestety ostatnio jego stan się pogorszył – po wykonaniu tomografii stwierdzono u niego tzw. „rozmiękczanie mózgu”, którego nie można w żaden sposób zatrzymać.

Kamil nigdy nie posiadał własnego komputera ani telefonu komórkowego, dlatego czasem czuł się bardzo samotny i odcięty od świata. Marzył by mieć laptopa, na którym mógłby wyszukiwać ulubioną muzykę, oglądać zdjęcia swoje oraz bliskich, grać w proste gry edukacyjne oraz sportowe. Niestety sytuacja finansowa jego rodziny jest bardzo zła. Mama chłopca nie pracuje, ponieważ wymaga on całodobowej opieki, a jedynym źródłem utrzymania jest renta ojca oraz zasiłek z opieki społecznej. Czasem brakuje na podstawowe potrzeby, dlatego o większych wydatkach, typu zakup komputera, nie ma mowy…

Rozpoczęcie roku szkolnego przyniosło Kamilowi ogromną niespodziankę. Do jego rąk trafił upragniony, tak bardzo wyczekany laptop. Uśmiech, jaki pojawił się na jego twarzy wyrażał więcej niż jakiekolwiek słowa. Nastolatek wprost promieniał i całym swoim ciałem, gestami i mimiką wyrażał ogromną wdzięczność i radość z otrzymanego prezentu. Dla niego ten dzień był zupełnie wyjątkowy i magiczny, ponieważ los wreszcie się do niego uśmiechnął... Kamil nigdy nie zapomni tych emocji, natomiast jego rodzice wzruszenia, z jakim patrzyli na swojego uradowanego syna.

Za spełnienie marzenia Kamila z całego serca dziękujemy firmie ACER Poland Sp. z o.o., która podarowała laptopa dla Kamila.

Galeria

  • Kamil
  • Kamil1