Marzenie

NB
Imię dziecka:
Nikola
Wiek:
17
Województwo:
podkarpackie

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Dramat Nikoli i jej rodziny miał swój początek w 2009 roku. Zaczęło się od łagodnej zmiany nowotworowej na kości udowej, potem pojawiły się poważne problemy ze wzrokiem. Okulista natychmiast skierował dziewczynkę do neurologa, a ten do szpitala. Wyrok brzmiał: guz mózgu o najwyższym stopniu złośliwości. Dziewczynka trafiła na stół operacyjny, przeszła chemioterapię i naświetlania. Dzisiaj ma nadal zaburzenia równowagi i widzenia. Doszły też powikłania hormonalne. 12-latka przez cztery lata poruszała się na wózku inwalidzkim. Dopiero w ubiegłym roku lekarze pozwolili jej z niego wstać i chodzić z pomocą kuli.

Nikola od dawna pasjonuje się informatyką, dlatego marzyła o dobrym laptopie, który pozwoliłby jej cieszyć się technologicznymi nowinkami i rozwijać hobby. Marzenie dziewczynki spełniło się zupełnie niespodziewanie pod koniec lipca. Rodzice jechali z nią akurat na kontrolne badania do Warszawy, a dwa dni później Nikola miała wyruszyć na kolonie. Postanowiliśmy wykorzystać ten czas i zaaranżować spotkanie – niespodziankę. 12-latka do ostatniej chwili nie wiedziała, co ją czeka.

Była troszkę onieśmielona i zdziwiona całą sytuacją. Myślała, że ma tylko porozmawiać z pracowniczką naszej fundacji, dlatego kiedy ujrzała dwa kolorowo opakowane prezenty, otworzyła szeroko oczy ze zdumienia. Tata postanowił stopniować napięcie, dlatego najpierw wspólnie z córką rozpakował torbę na laptopa. Nikola jeszcze nie do końca mogła uwierzyć w to, co widzi. Czy w drugiej paczce naprawdę jest to, o czym tak skrycie marzyła? Początkowe wątpliwości rozwiały się w momencie rozdzierania kolorowego papieru. Buzia dziewczynki momentalnie się rozpromieniła i zaraz rozkwitł na niej przepiękny uśmiech. Fantazja stała się rzeczywistością. Nowiutki laptop był cały jej. Czas naglił, ale trzeba go było wypróbować.

Cudownie było patrzeć na radość Nikoli i jej rodziców. Niestety krótkie spotkanie szybko dobiegło końca, bo dziewczynkę czekały jeszcze tego dnia badania. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom z portalu SiePomaga, dzięki którym 12-latka otrzymała upragniony prezent i uwierzyła w siłę swoich dziecięcych marzeń.

Galeria

  • SAM 3042.JPG
  • SAM 3044.JPG
  • SAM 3047.JPG
  • SAM 3048.JPG
  • SAM 3049.JPG