Marzenie

ZW
Imię dziecka:
Zofia
Wiek:
9
Województwo:
mazowieckie

Drewniany domek FANTAZJA SPEŁNIONA

5-letnia Zosia z woj. mazowieckiego zachorowała w 2013 roku. Rodziców zaniepokoił fakt, że ich córka często traci równowagę i ma nawracające nudności. Badania wykazały krwawienie doczaszkowe spowodowane obecnością złośliwego guza mózgu. Diagnoza brzmiała niczym wyrok, ale na szczęście dziewczynka pomyślnie przeszła operację, a następnie chemioterapię i naświetlania. Nie obyło się jednak bez powikłań. Zosia chudła i musiała być dokarmiana dojelitowo. Po chorobie pozostał jej także lekki niedowład.

5-latka najbardziej na świecie marzyła o „parterowym” domku ogrodowym z drzwiczkami i okienkami, takim jak z bajki. Marzenie dziewczynki spełniło się podczas marcowej Podróży Spełnionych Fantazji, kiedy to odwiedziliśmy Zosię wraz z grupą młodzieży - wolontariuszami z Kanady.

Dziewczynka czekała na naszą wizytę od samego rana. Była bardzo podekscytowana, tak bardzo chciała pokazać nam swój piękny nowy domek. Wyśniona altanka została dostarczona dwa dni wcześniej, ponieważ jej gabaryty zdecydowanie przewyższały możliwości samochodu, którym podróżowaliśmy. Co więcej, montaż takiego domku, nawet dla wytrwałych pomocników z Kanady, mógłby okazać się nie lada wyzwaniem. Za namową rodziców Zosi wysłaliśmy domek wcześniej. Gdy dotarliśmy na miejsce, pozostało nam już tylko malowanie. Zanim to jednak nastąpiło, kilkulatka zaprosiła wszystkich do swojego pokoju, gdzie wręczyliśmy jej dodatkowe prezenty. Dziewczynka była zachwycona! Otrzymała artykuły plastyczne, gry planszowe, quizy, puzzle i wiele innych interesujących zabawek. Po obowiązkowym złożeniu puzzli udaliśmy się na podwórko, gdzie zabraliśmy się za malowanie domku. Ponieważ mieliśmy tylko 3 pędzle, część grupy została oprowadzona przez Zosią po gospodarstwie, które należy do jej dziadków. Świnie i krowy okazały się nie lada atrakcją dla młodych Kanadyjczyków. Co więcej, ukochana sunia naszej Marzycielki właśnie urodziła szczeniaczki. Maluchy były przeurocze. Malowanie domku poszło sprawniej niż myśleliśmy, a efekt był piorunujący. Zosia była zachwycona. Wspaniałym dodatkiem okazały się żywe bratki, które również otrzymała w prezencie. W nagrodę za ciężką pracę mama dziewczynki zaprosiła nas na pyszny bigos, który zniknął ze stołu z zadziwiającą prędkością. Nigdy nie zapomnimy Zosi ani jej cudownej rodziny i pięknej farmy, na której mieszkają.

Za spełnienie marzenia Zosi z całego serca dziękujemy:

  • Wszystkim osobom, które za pośrednictwem portalu siepomaga.pl przekazały pieniądze na zakup drewnianego domku ogrodowego, kwiatków, farb, książek, gier, puzzli, artykułów plastycznych, ciastolin i piasku kinetycznego;
  • 4IQ GROUP Sp. z o.o. za udzielenie rabatu na zakup drewnianego domku ogrodowego;
  • Solution Baby Care Sp. z o.o. za podarowanie zestawu małego ogrodnika;
  • Małemu Samorządowi Uczniowskiemu SP 300 w Warszawie oraz wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję oraz Pani Ewelinie Michnowskiej za podarowanie książeczek.

 

Galeria

  • Zofia Wojtyniak 21 03 (16).JPG
  • Zofia Wojtyniak 21 03 (18).JPG
  • Zofia Wojtyniak 21 03 (35).JPG
  • Zofia Wojtyniak 21 03 (39).JPG
  • Zofia Wojtyniak 21 03 (49).JPG