Marzenie

KP
Imię dziecka:
Kinga
Wiek:
10
Województwo:
śląskie

Boombox z mikrofonem FANTAZJA SPEŁNIONA

6-letnia Kinga z Rudnik k/ Zawiercia w woj. śląskim od roku zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Dziewczynka ma już za sobą intensywne leczenie szpitalne, kroplówki z chemią, sterydy, spadki wyników, toczoną krew, bolący całymi dniami brzuszek i nogi, wypalony przewód pokarmowy, długie nieprzespane noce… Obecnie przyjmuje chemię podtrzymującą i raz w miesiącu jeździ na punkcję lędźwiową. Mimo choroby Kinga jest bardzo wesoła i pozytywnie nastawiona do życia. Uwielbia śpiewać, słuchać muzyki i bawić się w księżniczki. Jej wielkim marzeniem było otrzymanie boomboxa z mikrofonem Frozen (lub Barbie) oraz zamku księżniczki. Dodatkowo marzyła o otrzymaniu artykułów plastycznych, koralików, puzzli, gadżetów z Krainy Lodu, lalek, Lego Friends i Playmobil.

Marzenia Kingi spełniły się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady. Dziewczynka mieszka w niewielkiej miejscowości naprzeciwko kościoła. Kiedy zaparkowaliśmy, akurat skończyła się msza i wszyscy przyglądali nam się z ciekawością. Któż to przyjechał? Z tyloma kolorowymi paczkami? Do kogo? Wiadomo! Do Kingi! Dzielnej dziewczynki, ich sąsiadki.

Kinga przywitała nas z mamą i z 13-letnim bratem Wiktorem. Na początku była bardzo, bardzo nieśmiała. Podczas wręczania prezentów siedziała między mamą a bratem i mocno się do nich przytulała. Każdy prezent pokazywała najbliższym i przytulała. Tak okazywała swoją radość. Dokładnie oglądała każdą rzecz, książeczki, puzzle, nawet kredki. Brat tez się ucieszył z upominków, quizu i z tablicy do rzutek.

Na widok boomboxa z bohaterkami „Krainy Lodu” Kinga oniemiała. Od razu sprzęt został podłączony, płyta włożona na miejsce i rozpoczął się koncert piosenek znanych na całym świecie. Kinga śpiewała nieśmiało po polsku, a wolontariuszki po angielsku. Wspaniale było tak razem śpiewać. Na koniec zostawiliśmy największe pudło, które kryło wspaniały zamek Playmobil. Kinga, która zapomniała o nieśmiałości, z wolontariuszkami i nieodłącznym Wiktorem rozpoczęli składanie pięknego zamku dla księżniczki. Akompaniowały im piosenki z Krainy Lodu. Wszyscy nucili je pod nosem, śmiali się i dobrze bawili budując zamek. Kinga całkiem ośmieliła się i pod koniec wizyty, kiedy zaczęliśmy się pomału żegnać, była bardzo zmartwiona. Wiktor starał się pocieszyć siostrę, nawet obiecał, że pobawi się z nią zamkiem i lalkami Barbie ;)

Za spełnienie marzeń Kingi z całego serca dziękujemy:

  • STOLZLE CZĘSTOCHOWA Sp. z o.o. za przekazanie środków na zakup boomboxa, zamku Playmobil, lalki, gry, puzzli, pamiętnika i zestawu plastycznego;
  • Małemu Samorządowi Uczniowskiemu SP 300 w Warszawie oraz wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję oraz Pani Ewelinie Michnowskiej za książki i misia dla Kingi oraz za prezenty dla brata, Wiktora.

Galeria

  • 11
  • 12
  • Kinga Parzysz12