Marzenie

MA
Imię dziecka:
Maja
Wiek:
10
Województwo:
warmińsko-mazurskie

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

8-letnia Maja z Morąga urodziła się z zespołem wad wrodzonych, tzw. zespołem DiGeorge’a. Charakteryzuje się on przede wszystkim ciężkim niedoborem odporności. Maja spędza dużo czasu w domu, dlatego jej największym marzeniem był smartfon.

Marzenie dziewczynki spełniło się podczas wiosennej Podróży Spełnionych Fantazji, w której wzięły też udział wolontariuszki z Kanady.

Nasza podopieczna, jej mama i młodszy brat z niecierpliwością wyczekiwali naszego przybycia. Maja co chwila pytała mamę, kiedy przyjedziemy, ale kiedy w końcu ujrzała naszą grupę, zupełnie straciła mowę. Przez całą wizytę nie wypowiedziała ani jednego zdania. Mama dziewczynki  była w szoku, bowiem jest córeczka jest zazwyczaj bardzo energiczna i przede wszystkim komunikatywna.  Jesteśmy jednak pewni, że wszystkie prezenty bardzo jej się spodobały, ponieważ do każdego z nich uśmiechała się od ucha do ucha, zupełnie jakby zdobyła nowego przyjaciela w postaci podarunku. Kiedy odpakowaliśmy najważniejszy z nich, 8-latka aż podskoczyła z radości. Widok uradowanej dziewczynki był dla nas wszystkich bardzo wzruszający. Maja dostała też mnóstwo zestawów ciastoliny Play-Doh i od razu chciała je wypróbować. Gestami zaprosiła do wspólnej zabawy wolontariuszki z Kanady, a te jakby za dotknięciem zaczarowanej różdżki przeniosły się z naszą podopieczną w czasy swojego wczesnego dzieciństwa. Śmiechu było co niemiara, a Maja była zachwycona! W międzyczasie nowy telefon został podłączony do ładowania, także kiedy nadszedł już czas pożegnania zrobiliśmy jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć.  Na sam koniec młodszy brat Mai skradł każdej z wolontariuszek buziaka i przytulił na pożegnanie. Zachwytom nie było końca!

Za spełnienie marzeń Mai dziękujemy:

  • Sony Poland Sp. z o.o. za podarowanie smartfona, biżuterii, artykułów plastycznych, zestawów ciastolin, lalek i książek;
  • Pentel Poland Sp. z o.o. za podarowanie artykułów plastycznych;
  • Adliner Sp. z o.o. oraz panu Danielowi Kobylarzowi za przekazanie wspaniałych zestawów ciastolin;
  • Wydawnictwu Edgard za przekazanie zagadek;
  • Bakoma Sp. z o. o. za podarowanie gadżetów dla Mai i rodzeństwa;
  • OCEANIC S.A. za podarowanie pluszaka i żelu dla rodzeństwa.

Galeria

  • Maja Adamczyk 5
  • Maja Adamczyk 7
  • Maja Adamczyk 9