Marzenie

KlPac
Imię dziecka:
Klaudia
Wiek:
11
Województwo:
mazowieckie

Tablet z Mówkiem FANTAZJA SPEŁNIONA

7-letnia Klaudia z Warszawy urodziła się w zamartwicy. W wyniku niedotlenienia okołoporodowego doszło do mózgowego porażenia dziecięcego. Choć diagnoza padła dopiero, kiedy dziewczynka miała 3 lata, rodzice niemal od samego początku poddali ją intensywnej rehabilitacji. Na dzień dzisiejszy Klaudia jest dzieckiem niechodzącym i niemówiącym. Próbuje porozumiewać się za pomocą gestów, ale jest to trudne ze względu na mało sprawne rączki. Jej rozwój intelektualny jest opóźniony.

Wymarzonym prezentem dla Klaudii był tablet ze specjalistycznym oprogramowaniem „MÓWik”, służącym do komunikacji z osobami, które nie są w stanie używać mowy oraz hamak. Dodatkowo Klaudia marzyła o zabawkach edukacyjnych.

Jej marzenie spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyły nam wolontariuszki z Kanady.

Klaudia jest bardzo otwartą, przyjacielską dziewczynka. W ogóle się nie wstydziła i od razu zabrała się za rozpakowywanie prezentów. Każdą rzecz dokładnie oglądała i cieszyła się z niej. Pobawiła się z wolontariuszkami drewnianymi puzzlami i nawlekała drewniane koraliki na patyk, co poprawi sprawność jej raczek. Nie mogła się oderwać od książeczek ze swoją ulubioną świnką Peppą. Oglądała je, odkładała, żeby po chwili znowu wrócić do Peppy.

Kiedy odpakowała kolorowy hamak, nic już nie mogło przyćmić jej radości. Tabletu oczywiście nie chciała wypuścić z rąk, ale mama jej go odebrała, żeby pod wpływem emocji Klaudia nie uszkodziła nowego sprzętu. Dziewczynka w przedszkolu ma karty, papierowe, z symbolami do komunikowania się, więc program MÓWik nie będzie niczym trudnym. Może rodzice w końcu „usłyszą” co ich córeczka ma im do przekazania. Klaudia poszła z Kanadyjkami do swojego pokoju. Zabrały puzzle, zabawki edukacyjne i hamak. Bawiły się kolorową płachtą bez wytchnienia. Z pokoju co chwilę dobiegały gromkie śmiechy. Cieszymy się, że mogliśmy nieco rozpogodzić codzienność Klaudii i jej mamy.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za spełnienie marzeń Klaudii:

  • Wszystkim osobom, które za pośrednictwem portalu siepomaga.pl przekazały pieniądze na zakup tabletu z oprogramowaniem MÓWik, drewnianych i piankowych puzzli, edukacyjnego komputerka i książeczek;
  • Media Service Zawada Sp. z o.o. za podarowanie książeczek;
  • Firmie whamaku.pl za podarowanie hamaka;
  • Akademii Nathan z Warszawy za podarowanie korali do nawlekania na patyk.

Galeria

  • 1
  • 2
  • Klaudia Paciorek5