Marzenie

KlPac
Imię dziecka:
Klaudia
Wiek:
11
Województwo:
mazowieckie

Wózek inwalidzki spacerowy FANTAZJA SPEŁNIONA

8-letnia Klaudia pochodzi z Warszawy. Dziewczynka urodziła się w zamartwicy. W wyniku niedotlenienia okołoporodowego doszło do mózgowego porażenia dziecięcego. Choć diagnoza padła dopiero, kiedy Klaudia miała 3 lata, rodzice niemal od samego początku poddali ją intensywnej rehabilitacji. Na dzień dzisiejszy 8-latka jest dzieckiem niechodzącym i niemówiącym. Próbuje porozumiewać się za pomocą gestów i prostych dźwięków. Jej rozwój intelektualny jest opóźniony.

Dziewczynka bardzo potrzebowała specjalistycznego wózka inwalidzkiego spacerowego, dostosowanego do jej możliwości i potrzeb. Jazda w takim wózku jest idealnym rozwiązaniem dla dzieci takich jak ona, mających duże trudności z poruszaniem się.

Marzenie Klaudii spełniło się pewnego zimowego dnia. Trudno opisać słowami radość naszej podopiecznej i jej rodziców. Profesjonalny wózek, który otrzymała, jest bardzo zwrotny, lekki i łatwy w prowadzeniu. Szereg akcesoriów i dodatków sprawia, że jest niesamowicie wygodny, zapewnia dziecku prawidłową pozycję, a do tego rośnie razem z nim, dzięki dużemu zakresowi regulacji. Jest też bardzo bezpieczny i łatwy do złożenia.

Rodzice Klaudii byli niesamowicie wzruszeni, że udało się spełnić to marzenie. Chyba nie do końca w to wierzyli… Natomiast ich córka od razu chciała wypróbować swój nowy pojazd. Kiedy na nim usiadła, cała rozpromieniona i z uśmiechem od ucha do ucha, już wcale nie miała ochoty zejść!

Ale to nie wszystko, bo Klaudię osobiście odwiedził pan Robert Noceń – Wiceprezes Zarządu firmy Carrefour Polska Sp. z o.o., dzięki której najważniejsze marzenie stało się rzeczywistością. Na spotkaniu z dziewczynką i jej mamą była także obecna przedstawicielka naszej fundacji. Emocji było co niemiara, ponieważ pan Robert przyniósł dodatkowo całą górę prezentów – puzzle, plasteliny, klocki, maskotki, ogromną śpiewającą lalę oraz wiele innych. Klaudia była niesamowicie podekscytowana, cały czas się śmiała, gestykulowała, śpiewała po swojemu razem z lalą i aż cała podskakiwała na swoim krzesełku. Oczy jej się świeciły, kiedy otwierała kolejne niespodzianki. Było ich tyle, że nie wiedziała, czym się bawić najpierw. Chciała wszystkim naraz!

Klaudia to bardzo pogodna i otwarta dziewczynka, dużo rozumiała i na swój sposób próbowała się z nami komunikować. Nawet wysyłała nam słodkie całusy! Razem z rodzicami przygotowała też piękną laurkę, wyrażającą nieopisaną wdzięczność za podarowanie wspaniałego wózka.

Dzięki takiemu sprzętowi przed Klaudią otwiera się mnóstwo nowych możliwości. Przede wszystkim nie będzie już skazana na przebywanie w czterech ścianach. Zacznie poznawać świat, jeździć ze swoją rodziną na bliższe i dalsze wycieczki. Z nowym wózkiem jest to łatwe i przyjemne!

Za realizację tego jakże ważnego marzenia z całego serca dziękujemy Carrefour Polska Sp. z o.o. Dziękujemy za wspaniałą postawę i wielkie serce!

Galeria

  • 001
  • 016
  • 021
  • 036
  • 041
  • 059
  • Klaudia1
  • Klaudia3