Marzenie

MB
Imię dziecka:
Mateusz
Wiek:
19
Województwo:
warmińsko-mazurskie

Duży telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

18-letni Mateusz był zdrowym i silnym chłopcem do momentu, kiedy skończył 12 lat i zaczął nieustannie gorączkować. W końcu jego stan był tak dramatyczny, że trafił na OIOM. Lekarze zdiagnozowali u niego rzadką i groźną chorobę autoimmunologiczną – zespół hemofagocytarny. Początkowo chłopiec przyjmował chemioterapię i sterydy, ale z powodu niewydolności organów trzeba było przerwać leczenie. We wrześniu 2015 roku przeprowadzono przeszczep komórek macierzystych, który jednak nie przyjął się. Stan Mateusza momentami był bardzo ciężki, ale nastolatek nadal walczy. Obecnie kilka razy w tygodniu jeździ na dializy i jest w trakcie kwalifikacji do przeszczepu nerki.

Mateusz był kiedyś zapalonym wędkarzem, pomagał też zwierzętom w schroniskach. Niestety, pojawienie się choroby spowodowało, że jego życie zaczęło się w dużej mierze toczyć w szpitalach, a wszystkie jego plany musiały ulec zmianie. Nastolatek marzył o dużym telewizorze, który mógłby  powiesić na ścianie swojego pokoju i który zapewniłby mu trochę rozrywki.

Żadne urządzenie elektroniczne nie jest w stanie zastąpić zdrowia i sprawności, jednak technologia może przynieść odrobinę ulgi w trudnych chwilach choroby. Telewizor, który przekazaliśmy Mateuszowi, nie sprawi, że jego choroba przestanie istnieć, jednak dzięki niemu nastolatek będzie mógł choć na chwilę oderwać się od trudności, z jakimi się zmaga. Śledzenie ulubionych programów, oglądanie filmów czy programów przyrodniczych pozwoli zapełnić czas i, mamy nadzieję, wywoła niejeden uśmiech na twarzy chłopca.

Za spełnienie marzenia Mateusza serdecznie dziękujemy Echo Investment S.A., a za dostarczenie paczki CAT LC Polska Sp. z o.o.

Galeria

  • Mateusz Bugnacki2.0