Marzenie

MB
Imię dziecka:
Mateusz
Wiek:
19
Województwo:
warmińsko-mazurskie

Maszyna do lodów lub popcornu FANTAZJA SPEŁNIONA

Mateusz z woj. warmińsko-mazurskiego był zdrowym i silnym chłopcem do momentu, kiedy skończył 12 lat i zaczął nieustannie gorączkować. W końcu jego stan był tak dramatyczny, że trafił na OIOM. Lekarze zdiagnozowali u niego groźną chorobę autoimmunologiczną – zespół hemofagocytarny. Początkowo nastolatek przyjmował chemioterapię i sterydy, ale z powodu niewydolności organów trzeba było przerwać leczenie. W 2015 roku przeprowadzono przeszczep komórek macierzystych. Niestety pojawiła się reakcja „przeszczep przeciw gospodarzowi”. Stan Mateusza jest ciężki – już kilkakrotnie był na OIOM-ie, tracił ogromne ilości krwi, był żywiony pozajelitowo i dializowany. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, ale na szczęście chłopiec nadal walczy.

Mateusz już prawie nie pamięta smaku ulubionych potraw i przekąsek. Jego ogromną fantazją była domowa maszyna do robienia popcornu.

Marzenie 15-latka spełniło się w Święta Bożego Narodzenia. Prezent, który okazał się upragnioną maszyną do popcornu, sprawił chłopcu mnóstwo radości. Kiedy tylko nasz marzyciel poczuł się lepiej, a jego stan zdrowia pozwolił na powrót do domu, maszyna poszła w ruch! Było przy tym mnóstwo frajdy i śmiechu, ale najważniejszy okazał się efekt. Popcorn smakował wyśmienicie, a Mateusz był przeszczęśliwy, że może sobie przypomnieć uwielbiane niegdyś przysmaki.

Za spełnienie marzenia naszego podopiecznego z całego serca dziękujemy Pracownikom Servier Polska Sp. z o.o.

Galeria

  • IMG 20180121 214432
  • IMG 20180121 214436