Marzenie

Dscf3927.JPG
Imię dziecka:
Agata
Wiek:
11
Województwo:
lubuskie

Zabawki edukacyjne FANTAZJA SPEŁNIONA

Chorobę 8-letniej Agatki z woj. lubuskiego odkryto dopiero po jej urodzeniu. Ciąża przebiegała prawidłowo i wydawało się, że nie ma powodów do niepokoju. Niestety okazało się, że dziewczynka ma przepuklinę oponowo-rdzeniową. W ciągu kilku pierwszych dni jej życia przeszła aż 3 operacje. Agatka do dzisiaj nie chodzi, ma padaczkę, pęcherz neurogenny, liczne wady ortopedyczne i zdeformowaną klatkę piersiową. Jej rozwój umysłowy jest mocno upośledzony – 8-latka gaworzy niczym roczne dziecko.

Agatka nie chodzi, ale ma sprawne rączki i uwielbia zabawki, którymi można manipulować i które rozwijają zdolności manualne. Bardzo potrzebowała zestawu takich zabawek edukacyjnych – grających, świecących i z przyciskami.

Marzenie dziewczynki spełniło się w Boże Narodzenie. Nasza podopieczna nie umiała słowami wyrazić swojej radości, ale jej uśmiech i gestykulacja mówiły same za siebie. Wszystkie prezenty były kolorowe, interaktywne, wydawały dźwięki i miały wygodne przyciski, dlatego Agatka świetnie sobie z nimi radziła. Zabawki sprawiły jej ogromną frajdę, a dzięki temu, że mają walory edukacyjne, z pewnością korzystnie wpłyną na jej rozwój.

Za spełnienie fantazji 8-latki z całego serca dziękujemy Centrum Medycznemu Damiana.

Galeria

  • DSCF9269.JPG
  • DSCF9271.JPG
  • DSCF9272.JPG