Marzenie

Wp
Imię dziecka:
Weronika
Wiek:
19
Województwo:
świętokrzyskie

Netbook FANTAZJA SPEŁNIONA

Jesienią 2016 roku mama 15-letniej Weroniki zauważyła na jej szyi dziwny guz. Poza tym córka nie miała żadnych innych niepokojących objawów i czuła się dobrze. Pediatra od razu skierował dziewczynkę do szpitala. Okazało się, że cierpi na ziarnicę złośliwą. Od tego czasu nastolatka przebywa praktycznie non stop na oddziale onkologicznym i przyjmuje chemię. Być może konieczne będą także naświetlania.

Z braku jakichkolwiek zajęć w szpitalu Weronikę dopada nuda i przygnębienie. Jej największym marzeniem był netbook oraz nowe książki. Marzenie spełniło się podczas marcowej Podróży Spełnionych Fantazji, do udziału, w której zaprosiliśmy wolontariuszy z Kanady.

Dziewczyna wraz z ukochaną mamą wprost nie mogły doczekać się naszej wizyty. Mama bardzo entuzjastycznie przywitała naszą grupę, a Weronika pięknie się uśmiechnęła. Nastolatka jest niezwykle nieśmiała. Choroba i wyczerpujące leczenie bardzo wiele zmieniły w jej życiu. Kiedyś pewna siebie i otwarta, dziś zamknęła się w sobie, jakby utraciła coś bardzo ważnego – poczucie własnej wartości. Podczas naszych odwiedzin praktycznie nie powiedziała ani słowa, co nie znaczy, że była niezadowolona z wizyty i przyniesionych prezentów. Wręcz przeciwnie. Oszołomiona ilością podarowanych jej książek oraz wymarzonym, pięknym netbookiem, wzruszyła się do łez. Bardzo trudno było jej ukryć emocje. Podczas gdy Weronika konfigurowała nowego netbooka, mama poczęstowała nas przepysznym ciastem i opowiedziała nam o trudach choroby, wyrzeczeniach, chwilach dobrych i złych. Opowieść mamy wywarła na nas bardzo duże wrażenie, a ona sama bardzo ucieszyła się, że w końcu mogła podzielić się z kimś swoją historią. To było wyjątkowe i bardzo potrzebne spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Za spełnienie marzenia Weroniki z całego serca dziękujemy następującym sponsorom:

  • Saturn Planet Warszawa V - Blue City za podarowanie netbooka;
  • Wydawnictwo Galeria Książki S.C., Kraków za podarowanie pakietu książek Percy Jackson;
  • Osobom, które przekazały swój 1% za ufundowanie gier planszowych, artykułów szkolnych i kosmetyków;
  • Małemu Samorządowi Uczniowskiemu SP 300 w Warszawie oraz wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję oraz Pani Ewelinie Michnowskiej za podarowanie książek i filmów dla Weroniki oraz książki i kalendarza dla siostry.

Galeria

  • Weronika Pietryka 20 03 (2).JPG
  • Weronika Pietryka 20 03 (4).JPG
  • Weronika Pietryka 20 03 (11).JPG