Marzenie

Mb
Imię dziecka:
Marta
Wiek:
12
Województwo:
małopolskie

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

Jesienią 2015 roku Martusia doznała porażenia nerwu twarzowego. Bardzo szybko postawiono diagnozę: guz pnia mózgu. Zaledwie po 4 dniach lekarze przeprowadzili operację, po której dziewczynka musiała praktycznie od nowa nauczyć się siadać, chodzić, mówić, jeść… Potem rozpoczęło się podawanie kolejnych cykli chemii i być może potrzebne też będą naświetlania. U Marty do dzisiaj utrzymuje się porażenie nerwów, niedowład lewostronny oraz zez, dlatego wymaga intensywnej rehabilitacji i pracy z różnymi specjalistami.

Największym marzeniem Martusi był smartfon. Nie wiadomo, ile jeszcze potrwa leczenie, ile jeszcze pobytów w szpitalu czeka dziewczynkę. Telefon przydałby się nie tylko do kontaktowania się z bliskimi oraz kolegami, ale także do zabicia nudy i miłego spędzania czasu pomiędzy wyjazdami na badania, kroplówki, konsultacje i rehabilitacje.

Fantazja naszej dzielnej 9-latki stała się rzeczywistością na początku października. Prezent w postaci nowiutkiego smartfona Sony Xperia był dla Martusi niczym gwiazdka z nieba. Tak bardzo się cieszyła! Taka była dumna! Oglądała telefon ze wszystkich stron, a jednocześnie była bardzo delikatna, bo nie chciała, żeby powstała na nim najmniejsza ryska. Dziewczynka była tak szczęśliwa i wdzięczna, że własnoręcznie zrobiła laurkę z podziękowaniem za wymarzony prezent!

Z całego serca dziękujemy firmie Sony Mobile za podarowanie Martusi upragnionego smartfona!

Galeria

  • Marta Barszcz1
  • Marta Barszcz2
  • Marta Barszcz3