Marzenie

IZ
Imię dziecka:
Izabela
Wiek:
18
Województwo:
pomorskie

Duży tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

16-letnia Iza z Gdańska stoczyła walkę z chłoniakiem Hodgkina. Nadal jest pod opieką lekarzy i boryka się z niską odpornością. Nastolatka marzyła o dobrym tablecie, który ułatwi jej naukę w technikum fotograficznym. Jej największe marzenie spełniło się podczas wiosennej Podróży Spełnionych Fantazji, w której wzięli też udział wolontariusze z Kanady.

Wizytę u Izy zapamiętamy na długo. Nastolatka oraz jej bliscy byli bardzo gościnni i serdeczni. Podczas wizyty obecne było również młodsze rodzeństwo naszej marzycielki. Wszyscy mieli oczy zwrócone na naszą grupę, ale kiedy tylko rozłożyliśmy na stole wszystkie przywiezione prezenty, liczyła się już tylko Iza. Dziewczyna była zachwycona podarunkami i ogromnie wdzięczna za każdy z nich. Tablet, o którym tak bardzo marzyła, będzie idealnym narzędziem edukacyjnym. Iza chodzi do technikum fotograficznego i ciągle musi korzystać z nowych technologii. Jest bardzo utalentowaną uczennicą, nauczyciele bardzo chwalą jej zdjęcia, a sama nastolatka z pasją opowiada o szkole.  Iza opowiadała nam także o dotychczas spełnionych marzeniach, w tym o spotkaniu z raperem, który napisał o niej piosenkę! 16-latka z dumą pokazała nam nawet film z tego wydarzenia. Tata miał łzy w oczach… Po krótkiej refleksji na temat choroby Izy i różnorodnych przejść, jej rodzina postanowiła pochwalić się ukrytym talentem, jakim jest robienie ozdób z papieru. Sztuki tej nauczyli się w szpitalu podczas długiego leczenia dziewczyny. Zabawa przerodziła się w ich wspólną prawdziwą pasję! Mama Izy podzieliła się z nami kilkoma wskazówkami i każdy z nas, dzięki jej instrukcjom, zrobił kwiat z papieru. Kwiaty zabraliśmy ze sobą jako pamiątkę z tej cudownej wizyty.

Za spełnienie marzeń Izy dziękujemy następującym firmom:

  • Towarowa Giełda Energii za przekazanie środków na zakup tabletu, płyt i słodyczy. Towarowa Giełda Energii została sponsorem świątecznej Gali „Mikołajki z Fantazją”, dzięki czemu część środków mogliśmy przeznaczyć na spełnienie noworocznych marzeń;
  • GALAKTYKA Sp. z o.o. za przekazanie książek o fotografii;
  • Wydawnictwu ARKADY Sp. z o.o. za przekazanie książki o fotografii;
  • Państwu Annie i Ryszardowi Formela za podarowanie kosmetyków, lakierów i biżuterii;
  • Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego za przekazanie gadżetów dla Izy i rodzeństwa;
  • Fundacji Unum za podarowanie gadżetów dla rodzeństwa.

Galeria

  • Izabela Smajewska 1
  • Izabela Smajewska 3