Marzenie

MK
Imię dziecka:
Marcelina
Wiek:
7
Województwo:
podlaskie

Zabawki interaktywne FANTAZJA SPEŁNIONA

4-letnia Marcelina pochodzi z Łomży. Kiedy była jeszcze w brzuchu mamy, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Po urodzeniu okazało się, że cierpi na rzadką chorobę – zespół Dandy-Walkera – podobnie jak jej starsza siostrzyczka. Jest to zespół wad wrodzonych tyłomózgowia. 4-latka ma wodogłowie, wady centralnego układu nerwowego, wadę wzroku, opóźnienie rozwoju psychoruchowego i wiele innych zaburzeń rozwojowych. Dziewczynka przeszła kilka operacji, w tym usunięcia dodatkowych palców u stóp i rekonstrukcji wargi i podniebienia. Czekają ją kolejne. Marcelinka nie mówi i nie chodzi.

Choć Marcelinka nie umie się porozumiewać, rodzice świetnie ją obserwują i odkrywają, co lubi. Wiedzieli, że ogromną radość sprawiłyby jej zabawki interaktywne – takie, które wydają dźwięki, grają wesołe melodie, mają światełka i przyciski.

Właśnie takie zabawki 4-latka znalazła pod choinką. Z wielkim zainteresowaniem oglądała je ze wszystkich stron, przykładała ucho, dotykała przycisków. Jej szeroki uśmiech i zachwyt w oczach mówiły więcej niż słowa! Otrzymane prezenty nie tylko będą sprawiać dziewczynce mnóstwo radości, ale też korzystnie wpłyną na jej rozwój.

Za cudowną niespodziankę dla Marcelinki z całego serca dziękujemy Centrum Medycznemu Damiana.

Galeria

  • IMG 8034.JPG
  • IMG 8081.JPG
  • IMG 8088.JPG