Marzenie

MW
Imię dziecka:
Miłosz
Wiek:
16
Województwo:
wielkopolskie

Zestaw Lego Bugatti Chiron FANTAZJA SPEŁNIONA

14-letni Miłosz z Jastrzębska Starego stracił siły i apetyt w lipcu 2016 roku. Właśnie zaczęły się wakacje, a on nie miał na nic energii, był apatyczny i nie chciał bawić się z kolegami. Potem doszły do tego nocne poty, bezsenność i bóle brzucha. Przez dłuższy czas wyniki badań wychodziły w normie, ale w końcu, podczas kolejnego pobytu w szpitalu, lekarze zrobili biopsję szpiku. Niestety okazało się, że chłopiec choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Chemia i sterydy spowodowały bardzo poważne powikłania, w tym zapalenie trzustki i jej niewydolność. Teraz nastolatek zakończył etap leczenia szpitalnego i przyjmuje chemię doustną w domu.

Miłosz miał dwa wielkie marzenia, związane z jego zainteresowaniami. Ponieważ jest ogromnym miłośnikiem konstruowania, projektowania i budowania z klocków Lego, wyśnił sobie zestaw Lego Technic Bugatti Chiron. Drugą fantazją była niezwykła drukarka 3D.

Pierwszym prezentem, jaki trafił w ręce naszego podopiecznego był wielki zestaw Lego, stworzony we współpracy z Bugatti Automobiles, odzwierciedlający model kultowego supersamochodu sportowego z mnóstwem niesamowitych detali. Zestaw zawiera aż 3600 elementów, ale nasz młody konstruktor świetnie poradził sobie ze składaniem. Przez cały ten czas uśmiech nie schodził mu z twarzy, a serce biło szybciej z ekscytacji. Miłosz przyznał, że marzył o tym zestawie, od kiedy tylko pojawił się w sprzedaży!

Drugi prezent okazał się jeszcze bardziej niezwykły i tym razem złożenie go w całość wymagało więcej wysiłku i zaczerpnięcia pomocy kolegi Miłosza. Kiedy jednak wspaniała drukarka 3D ukazała się w całej swej okazałości, zachwytom nie było końca. Teraz 14-latek ma nową pasję, której poświęca wiele czasu, wymyślając coraz to nowe projekty. Jest z tego powodu bardzo szczęśliwy!

Za spełnienie dwóch wyjątkowych marzeń Miłosza z całego serca dziękujemy darczyńcom z portalu Siepomaga.pl

Galeria

  • 133610[1]
  • 134116[1]
  • IMG 20180915 110157[1]
  • IMG 20180915 111518[1]