Marzenie

MA
Imię dziecka:
Michał
Wiek:
16
Województwo:
lubelskie

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

13-letni Michał urodził się jako wcześniak i właściwie od początku widać było, że nie rozwija się prawidłowo. Diagnoza, która padła później, brzmiała: mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec od zawsze porusza się na wózku inwalidzkim, ale intelektualnie jest w pełni sprawny. Jego codzienność to intensywna rehabilitacja oraz nauka w szkole integracyjnej. Nastolatek otoczony jest cudowną rodziną, która adoptowała go, kiedy miał zaledwie 5 miesięcy.

Michał jest wielkim fanem piłki nożnej i sportu, uwielbia oglądać mecze piłkarskie oraz grać na konsoli. Są to jego ulubione i tak naprawdę jedyne bezpieczne rozrywki. Właśnie dlatego jego największym marzeniem, które spełniło się podczas sierpniowej Podróży Spełnionej Fantazji, był telewizor.

W wizycie u Michała uczestniczyli również młodzi kanadyjscy wolontariusze, którzy przyjechali do Polski na zaproszenie Fantazji.  Spotkanie z Michałem było pierwszym na trasie i na pewno nie zostanie zapomniane. Chłopiec przywitał nas, wraz ze swoją mamą, pięknym uśmiechem i bez żadnej tremy zaprosił do środka. Nastolatek wspaniale mówił po angielsku, co na pewno pozwoliło przełamać pierwsze lody i dodało mu większej odwagi. Na widok przyniesionych prezentów nieco się zaczerwienił, nie spodziewał się bowiem otrzymać aż tylu podarunków. Wolontariusze bardzo starannie zapakowali każdą niespodziankę osobno, także otwieranie ich zajęło naszemu marzycielowi dłuższą chwilę. Ile było radości! Michał był zachwycony! Otrzymał mi.in akcesoria piłkarskie, w tym koszulkę, szalki, czapeczkę i flagę polskiej drużyny narodowej; a także artykuły szkolno- papiernicze, szachy, globus oraz dużo gier na konsolę. Tak dużo, że na chwilę prawie stracił głos! Oczywiście najważniejsze zostało na koniec. 13-latek po otrzymaniu takiej ilości prezentów nie spodziewał się niczego więcej, dlatego kiedy otwierał kolejne pudło, pomyślał, że to jakaś wielka gra planszowa, a nie jego wymarzony telewizor! Nastolatek był w prawdziwym szoku. Zawstydzony, ale i uradowany ciągle powtarzał, że to za dużo, to za dużo.. Wolontariusze wzruszyli się na widok tak poruszonego Michała, podobnie jak jego ukochana mama. Oczywiście od razu zabraliśmy się do testowania sprzętu - po szybkiej instalacji włączyliśmy nową grę i oddaliśmy się zabawie. Nigdy nie zapomnimy tej wspaniałej wizyty i radości, jaką mogliśmy sprawić temu wyjątkowemu chłopcu.

Za spełnienie marzenia Michała z całego serca dziękujemy następującym sponsorom:

  • Groupe CAT za ufundowanie telewizora oraz dodatkowych upominków;
  • Solei-Babe za przekazanie piłkarskiego zestawu śniadaniowego, odświeżacza, bransoletki i, zeszytu;
  • P.H. Robert Jezioro za podarowanie piłkarskiej koszulki, szalika, czapki i flagi;
  • EUROCOMM PL Sp. z o.o. za udzielenie rabatu na zakup telewizora;
  • Quality Packers za podarowanie żelkowej pizzy;
  • FPU ZACHEM za podarowanie globusa;
  • Wydawnictwu Logi za przekazanie łamigłówek

Galeria

  • Mi
  • Mik