Marzenie

Cam00612
Imię dziecka:
Inga
Wiek:
12
Województwo:
śląskie

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

10 i pół-letnia Inga z Herb pod Częstochową zachorowała na początku 2017 roku. Okazało się, że uporczywy ból ręki, który męczył dziewczynkę, spowodowany jest kostniakomięsakiem. Nowotwór zlokalizował się w kości ramiennej, całkowicie ją niszcząc. Kość, która była podziurawiona niczym sito, trzeba było usunąć, a w jej miejsce lekarze wstawili endoprotezę. Inga przeszła również chemioterapię i długą i męczącą rehabilitację. Dziewczynka rośnie, jej kości też, a endoproteza – nie. Nasza marzycielka ma przed sobą badania, po których lekarze podejmą decyzję, czy będą wydłużać obecną endoprotezę, czy wymienią ją na nową. Kolejne zabiegi, operacja przed Ingą. Mimo cierpienia, walki, bólu, nasza podopieczna nie straciła nic ze swojej żywiołowości. Jest radosną, roześmianą, gadatliwą prawie już nastolatką z uroczymi piegami i pięknymi rudymi włosami. Marzyła o nowoczesnym smartfonie, żeby być w stałym kontakcie z najbliższymi, i oczywiście, żeby śledzić na bieżąco co się dzieje w social mediach. Jak każda dziewczyna, uwielbia się ubierać, przebierać, stroić, więc każdy nowy ciuszek jest jej marzeniem.

Największe pragnienia naszej podopiecznej spełniły się podczas zimowej Podróży Spełnionych Fantazji.

Wizyta u Ingi była wspaniała. Dziewczynka ogromnie ucieszyła się z odwiedzin. Była troszkę osłabiona i żeby nie rozchorować się, bo przecież czekały ją badania i szpital, mama nie posłała córki do szkoły. Natomiast odwiedziła ją najlepsza przyjaciółka, koleżanka z klasy. Byli też starsi bracia, Bartek i Kajtek, dla których również przywieźliśmy upominki: zeszyty z łamigłówkami, ubrania i mnóstwo słodyczy. Chłopcy dosyć szybko wrócili do swoich zajęć, bo i tak prym wiodła ich siostra. Co chwila rozlegał się jej dźwięczny śmiech na widok kolejnych rozpakowywanych prezentów. Inga BARDZO ucieszyła się z wielkiej torby wypełnionej ubraniami, bluzkami, sweterkami, spodniami, sukienkami, spódnicami, były też kurtki. A nasza wdzięczna marzycielka ucieszyła się nawet z szalika.

Inga jest małą artystką, wspaniale rysuje, a jej ulubionym zajęciem jest projektowanie strojów i wystrój wnętrz. Wielką radość sprawiły jej specjalne książeczki do projektowania ubrań, kredki, farby, flamastry, zestawy do robienia biżuterii. Dziewczynka lubi też gry, teleturnieje, dlatego ucieszyła się z quizów. Powiedziała, że weźmie je ze sobą do szpitala i będzie grać z mamą, co umili nieco pobyt w takim miejscu. Spakuje też pięknie pachnące gumą balonową mydło w płynie.

Główny prezent czyli nowoczesny smartfon Sony Xperia został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Inga jednocześnie śmiała się, krzyczała, skakała i kręciła wkoło J To był niezapomniany widok, szczęście wprost wylewało się z Ingi, nie sposób było jej zatrzymać.

Nasza marzycielka zaczęła przymierzać ubrania, a potem wzięła się za prace artystyczne razem z przyjaciółką. Nie chcąc jej przeszkadzać i krępować, zakończyliśmy cudowną wizytę, która wszystkich naładowała pozytywną energią.

Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy za spełnienie marzeń Ingi, a w szczególności:

 • Sony Mobile Communications za przekazanie smartfona;
 • Producentowi odzieży dziecięcej Mysia za podarowanie ubrań;
 • Taniaksiążka.pl za podarowanie dwóch książek oraz kubka;
 • Księgarni Ambelucja z Sopotu za podarowanie dwóch książek
 • Pentel Poland Sp. z o.o. za przekazanie artykułów plastycznych;
 • Wydawnictwu Edgard za podarowanie quizów;
 • Wydawnictwu LOGI za przekazanie zeszytów z łamigłówkami LOGI-MIX dla Bartka i Kajtka;
 • Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp z o.o. za podarowanie kosmetyków;
 • TAGO Przedsiębiorstwu Przemysłu Cukierniczego Tadeusz Gołębiewski za przekazanie słodyczy;
 • Bahlsen Polska sp. z o.o. sp. k. za przekazanie herbatników;
 • EXPRESS sp. z o.o. sp. k. za bezpłatne użyczenie samochodów, dzięki którym możemy docierać do naszych podopiecznych z prezentami;
 • hotelowi B&B Katowice Centrum za ugoszczenie przedstawicieli fundacji podczas Podróży Spełnionych Fantazji.

Galeria

 • 151422
 • 151514
 • 151608
 • 151711