Marzenie

Asia
Imię dziecka:
Joanna
Wiek:
16
Województwo:
wielkopolskie

Duży telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

14-letnia Asia z Wyrębina zachorowała na początku 2017 roku. Zaczęło się od 40-stopniowej gorączki, która utrzymywała się przez kilka dni, potem doszła wysypka. Lekarze długo nie mogli postawić diagnozy. Podejrzewali białaczkę, zespół hemofagocytowy, potem skierowali dziewczynkę na reumatologię. Ostatecznie po prześwietleniu i biopsji okazało się, że Asia ma nowotwór złośliwy – chłoniaka anaplastycznego, który zajął śródpiersie. Nastolatka rozpoczęła przyjmowanie chemii. Po jednej z nich straciła wzrok, dostała drgawek, nie było z nią kontaktu… Na dzień dzisiejszy udało się uzyskać remisję raka, ale pozostały liczne powikłania po ciężkiej walce.

Asia marzyła o dużym telewizorze, który choć trochę umiliłby jej ten niełatwy czas. Fantazja ta stała się rzeczywistością w pewien piękny majowy dzień. Dziewczynka była bardzo, ale to bardzo zadowolona z otrzymanego prezentu. Przy jej stanie zdrowia, nie może na razie uczęszczać do szkoły ani spędzać zbyt dużo czasu z rówieśnikami. Brakuje jej rozrywek, a dni płyną powoli… Właśnie dlatego telewizor okazał się doskonałym lekiem na nudę i samotność. Nastolatka ogląda na nim ulubione programy i cieszy się, że ma teraz swoje prywatne okno na świat!

Za spełnienie marzenia Asi z całego serca dziękujemy anonimowemu darczyńcy, który zakupił fant podczas cichej aukcji charytatywnej, które odbyła się podczas Wielkiej Gali Bankowości i Ubezpieczeń zorganizowanej przez firmę MM Conferences S.A.

Galeria

  • Joanna Mrowczynska1
  • Joanna Mrowczynska2