Marzenie

Az.JPG
Imię dziecka:
Anna
Wiek:
16
Województwo:
śląskie

Zabieg fibrotomii FANTAZJA SPEŁNIONA

13-letnia Ania pochodzi z Wodzisławia Śląskiego. Jeszcze w brzuchu mamy, dziewczynka była bezpieczna. Ciąża przebiegała prawidłowo, ale w 28 tygodniu nastąpił przedwczesny poród. Maleństwo otrzymało od lekarzy zaledwie 2 punkty w skali Apgar. Ania poddusiła się rączką i przez 5 minut nie oddychała. Te 5 minut zaważyło na całym jej życiu, zabrało zdrowie i szansę na normalność. Skutkiem niedotlenienia mózgu okazało się czterokończynowe porażenie w stopniu ciężkim, padaczka, skolioza, dysplazja stawów biodrowych, stopy końsko-szpotawe. Na dzień dzisiejszy nastolatka nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, nie potrafi złapać zabawki do rączek. Jest w 100% zależna od innych.

Jedyną szansą, aby Ania mogła lepiej funkcjonować i mniej cierpieć był kosztowny zabieg fibrotomii, który polega na podcięciu martwych ścięgien, dając szansę na likwidację przykurczy i odwrócenie tendencji deformacji ciała.

W lipcu nasza podopieczna dostała szansę na lepsze życie. Zabieg fibrotomii przeszła w specjalistycznym ośrodku na Ukrainie. Lekarze potwierdzili, że zabieg się powiódł, ale na ostateczne efekty trzeba będzie jeszcze poczekać. Niemniej rodzice z radością oznajmili, że oczopląs poziomy u Ani to już historia! Spastyka również uległa znacznej poprawie i już w drodze powrotnej do kraju dziewczynka zaczęła wyciągać rączki do zabawek. Tata ze wzruszeniem opowiada: „To, co już osiągnęliśmy, przekracza nasze najśmielsze oczekiwania. Nareszcie można Anię ubrać nie narażając jej ból...”

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom z portalu Siepomaga.pl, dzięki którym nasza podopieczna mogła wyjechać na zabieg fibrotomii. Uwolniliście Anię od cierpienia…

Galeria

  • Ukraina - Fibrotomia 07.2018 0042.JPG
  • Ukraina - Fibrotomia 07.2018 0044.JPG