Marzenie

Dm
Imię dziecka:
Dominika
Wiek:
15
Województwo:
dolnośląskie

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

15-letnia Dominika dobrze wie, co znaczy strach o swoją przyszłość, niepewność i przerażenie. Pierwszy raz zachorowała, kiedy miała 5 lat. Zdiagnozowano u niej kilkunastocentymetrowego, nieoperacyjnego guza w kanale kręgowym. Jedyną szansą była chemioterapia i naświetlania, ale nastąpiła wznowa z przerzutami do płuc i kręgosłupa. Mimo wszystko Dominika wygrała tę walkę i w 2013 zakończyła leczenie. Niestety, 3 lata później zaczął się kolejny rozdział tej dramatycznej historii noszący nazwę: ostra białaczka szpikowa. Konieczny był przeszczep, lecz pojawiły się powikłania, które nastolatka leczy do dziś. Nikt nie wie, czy to koniec dramatu…

Dominika marzyła o własnym laptopie. Dla niej znaczyło to coś więcej niż surfowanie po sieci i łączność z rówieśnikami. Nastolatka chciałaby bowiem napisać książkę o swoich przeżyciach, aby dodać otuchy tym, którzy dopiero zaczynają swoją walkę z ciężką chorobą.

Niedawno dziewczyna przekonała się, że choć życie przynosi czasem wiele trudności, to jednak warto marzyć. Do jej domu dotarła specjalna paczka, a w niej upragniony laptop i torba do niego. Dzięki temu prezentowi na twarzy Dominki pojawił się dawno niewidziany uśmiech. Być może teraz zacznie powstawać książka, o której nastolatka myślała od dawna, a jej pisanie pozwoli znaleźć głębszy sens w cierpieniu, jakie towarzyszy jej na co dzień.

Spełnienie marzenia Dominiki było możliwe dzięki grupie Pracuj sp. z o.o. Serdecznie dziękujemy również CAT LC Polska Sp. z o.o. za dostarczenie paczki.