Marzenie

Img-20181022-202926
Imię dziecka:
Stanisław
Wiek:
10
Województwo:
mazowieckie

Tablet z Mówikiem FANTAZJA SPEŁNIONA

9-letni Staś z Garwolina urodził się z zespołem Downa i wadą serduszka. Problemy kardiologiczne udało się opanować, ale doszła za to niedoczynność tarczycy, niedosłuch i nadwzroczność. Staś mówi tylko pojedyncze słowa, ale jest bardzo wesołym i bystrym chłopczykiem. Chodzi do przedszkola integracyjnego, w którym uwielbia uczyć się nowych rzeczy. Niedługo ma rozpocząć naukę w szkole, w związku z czym pojawia się problem, w jaki sposób będzie się komunikował z nauczycielami oraz innymi dziećmi.

Właśnie dlatego Staś bardzo potrzebował urządzenia do komunikacji alternatywnej – tabletu z programem „MÓWik”, który pomógłby mu wyrażać potrzeby, myśli i uczucia. Problemy z mową rodzą frustrację i poczucie niezrozumienia.

Na początku lata nasz podopieczny dostał swoje wymarzone narzędzie do komunikacji, tak aby przez okres wakacji przyzwyczaić się do niego i nauczyć obsługiwać. Staś oglądał swój prezent z dużą ciekawością, ale był też troszkę onieśmielony. Do tej pory porozumiewał się tylko za pomocą prostych gestów i pojedynczych słów, teraz otwiera się przed nim cały wachlarz nowych możliwości! Taki sprzęt poprawi jakość życia chłopczyka, zwiększy poczucie autonomii i zniweluje ograniczenia związane z chorobą. Kontakt z bliskimi, rówieśnikami oraz nauczycielami stanie się dla niego łatwiejszy, pełniejszy i bardziej satysfakcjonujący. Zmniejszenie stresu związanego z trudnościami w komunikacji pozwoli 9-latkowi skupić się na nauce, rozwijaniu nowych umiejętności oraz nawiązywaniu relacji. Staś i jego rodzice są przeszczęśliwi, a początek roku szkolnego nie wydaje się już taki straszny!

Za realizację fantazji naszego podopiecznego z całego serca dziękujemy organizatorowi aukcji charytatywnej, Domowi Inwestycyjnemu Xelion oraz wszystkim darczyńcom, którzy wygrali licytacje i tym samym przekazali środki na realizację marzeń naszych podopiecznych!

Galeria

  • IMG 20190715 093532161
  • IMG 20190715 093634027
  • IMG 20190715 094210532