Marzenie

Screenshot 2019-02-16-21-57-21-017 com.miui.gallery
Imię dziecka:
Dawid
Wiek:
4
Województwo:
kujawsko-pomorskie

Łóżko z bajkowym motywem FANTAZJA SPEŁNIONA

Choroba 3,5-letniego Dawidka z Torunia została wykryta w badaniach przesiewowych, przeprowadzonych tuż po urodzeniu. Kiedy maluszek miał 5 tygodni, rodzice dowiedzieli się, że cierpi na nieuleczalną genetyczną chorobę – mukowiscydozę. Od tej pory codzienność chłopczyka to częste infekcje dróg oddechowych i wizyty w szpitalu, codzienne wielokrotne inhalacje, wyczerpująca rehabilitacja, specjalna dieta oraz zażywane garściami tabletki.

Dawidek jest ogromnym fanem bajki „Tomek i Przyjaciele”. Cały jego pokoik jest wypełniony zabawkami z tej bajki. Właśnie dlatego malec marzył o własnym łóżku w kształcie ulubionego bohatera – ciuchci Tomka. Jego marzenie udało się zrealizować podczas Podróży Spełnionych Fantazji, w której brali udział specjalni goście – młodzi łyżwiarze Olivia i Josh, reprezentujący Polskę w parach tanecznych na lodzie, na co dzień mieszkający w Kanadzie. Był to pierwszy wyjazd w ramach nowego projektu "Łyżwiarze dla młodych bohaterów".

Dawidek przywitał naszą grupę śmiało i radośnie. Był podekscytowany i wcale się nas nie wstydził. Od razu przeszliśmy do najprzyjemniejszej części wizyty, czyli rozpakowywania prezentów. Nasz podopieczny po kolei otwierał zabawki, klocki, kolejkę z torami. Wszystko mu się podobało, ale najbardziej rozpromienił się na widok poduszki, bluzeczki, kocyka i kubka z wizerunkiem ciuchci Tomka. To był strzał w dziesiątkę! Koszulkę z wizerunkiem Tomka i napisem „koszulka Dawidka”  od razu założył na siebie, a poduszeczkę mocno przytulił. Wszystkich nas wzruszył ten widok… Najważniejsze prezent czekał na chłopczyka w jego pokoju – rodzice złożyli łóżeczko wcześniej, ale dopiero podczas naszej wizyty Dawidek zobaczył je po raz pierwszy. Kiedy otworzył drzwi do swojego pokoiku, w pierwszej chwili oniemiał ze zdziwienia. To dopiero była niespodzianka! Nie minęło jednak dużo czasu, a malec cały szczęśliwy wskoczył do nowego łóżka i wesoło w nim dokazywał. Dalszą część spotkania spędziliśmy na wspólnej zabawie ciuchcią i torami. Odwiedziny u Dawidka wszystkich nas wprawiły w świetny nastrój!

Za spełnienie marzeń naszego podopiecznego z całego serca dziękujemy:

  • TECHNONICOL Sp. z o.o. za ufundowanie łóżeczka oraz dodatkowych niespodzianek;
  • Art Crop z Głogowa Małopolskiego za podarowanie koszulki, poduszeczki i kubka z imieniem;
  • Profisklep Sp. z o.o. z Gniezna za podarowanie kocyka;
  • MPMAX z Liskowa za udzielenie rabatu na zakup łóżeczka i materaca.

Galeria

  • IMG 3466.JPG
  • IMG 3467.JPG
  • IMG 3474.JPG
  • IMG 3479.JPG