Marzenie

Patryk Olszewski
Imię dziecka:
Patryk
Wiek:
10
Województwo:
mazowieckie

Klocki Lego - pociąg FANTAZJA SPEŁNIONA

Jak zbudować radość, czyli klocki Lego dla Patryka

Dziesięcioletni Patryk od urodzenia miał problemy zdrowotne. Pod względem motorycznym rozwijał się wolniej niż jego rówieśnicy, trudności sprawiało mu nawet wstawanie. W wieku 3 lat jego rodzice usłyszeli od lekarzy, że jego mięśnie dotknęło poważne schorzenie, jednak dopiero rok temu udało się postawić konkretną diagnozę. Chłopiec choruje na miopatię związaną z mutacją genu Sepn 1. Jest to nieuleczalna choroba nerwowo-mięśniowa, odbierająca sprawność wszystkich mięśni.

Obecnie Patryk porusza się samodzielnie na krótsze dystanse, jednak żeby dotrzeć do szkoły, musi korzystać z wózka inwalidzkiego. Mięśnie chłopca szybko się męczą i bolą nawet przy czytaniu książek. Od kilku lat w nocy pomaga mu oddychać respirator.

Patryk jest miłośnikiem psów, klocków Lego i motoryzacji. Uwielbia konstruować i doskonale wie, jak zbudowany jest samochód. Jednym z jego wielkich marzeń było posiadanie zestawu klocków Lego z pociągiem, żeby móc budować i podróżować bez ruszania się ze swojego pokoju.

Jak powszechnie wiadomo Święty Mikołaj lubi spełniać marzenia grzecznych dzieci (a z zaufanych źródeł wiemy, że Patryk do nich należy!), więc zostawił mu pod choinką niespodziankę. Zestaw klocków Lego z pociągiem sprawił chłopcu mnóstwo radości i pozwolił oderwać myśli od nieprzyjemnych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Uśmiech Patryka po otrzymaniu prezentu mógłby rozświetlić niejedną zimową noc!

Spełnienie marzenia Patryka było możliwe dzięki Centrum Medycznemu Damiana, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc! 

Galeria

  • IMG 20191220 113033