Marzenie

Kamil Wicki
Imię dziecka:
Kamil
Wiek:
16
Województwo:
pomorskie

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

15-letni Kamil mieszka w kaszubskiej wsi Strzebielino niedaleko Wejherowa.  W wieku 5 lat zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Po długim leczeniu i ciężkiej chemioterapii chłopiec wygrał walkę z nowotworem. Niestety, agresywne leczenie pozostawiło po sobie skutki uboczne. Wątroba z powodu zatrucia chemią prawie już nie pracuje, nerki również odmawiają posłuszeństwa. Pojawiły się problemy z sercem, otyłość. Kamil wszedł w wiek dojrzewania, zaczął naukę w nowej szkole. Do zwykłych problemów nastolatka dochodzą te związane z chorobą. Chłopiec jest bardzo słaby psychicznie. Terapie u psychologa nie przynoszą poprawy. Rodzice wspierają syna jak mogą, ale mama… nie ma już sił.

W nastoletnim świecie bardzo ważne jest poczucie przynależności do grupy, które daje m.in. posiadanie podobnych rzeczy, jakie mają koledzy. Kamil chciał mieć nowoczesny smartfon, żeby móc poczuć się takim samym, jak jego rówieśnicy.

W tym roku chłopiec dostał pod choinkę cudowną niespodziankę. Wspaniali kurierzy z firmy CAT LC Polska Sp. z.o.o. dostarczyli do jego domu paczkę. W środku Kamil znalazł kosmetyki oraz swój wymarzony telefon. Nastolatek nie mógł uwierzyć w swoje szczęście, a uśmiech przez cały wieczór nie schodził z jego twarzy.

Spełnienie marzenia Kamila możliwe było dzięki pracownikom Servier Polska Sp. z.o.o., a kosmetyczną niespodziankę przygotowała firma Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o. Bardzo dziękujemy za Państwa zaangażowanie i pomoc! Dzięki Państwu w domach wielu podopiecznych naszej Fundacji zagościła prawdziwie świąteczna radość i nadzieja.