Marzenie

Zd.JPG
Imię dziecka:
Wojtek
Wiek:
24
Województwo:
śląskie

Komputer stacjonarny FANTAZJA SPEŁNIONA

Komputer stacjonarny z akcesoriami dla Wojtka

17-letni Wojtek z miejscowości Wilamowice w woj. śląskim zmaga się ze złośliwym nowotworem o nazwie chondrosarcoma. Chłopiec od prawie 3 lat leczy się w Warszawie. Przeszedł już operację nogi, wszczepienie endoprotezy oraz sześć zabiegów na płuca. Teraz ponownie wykryto komórki rakowe w płucach i Wojtek czeka na kolejną operację i kolejny kurs chemioterapii. Chłopak marzył o komputerze stacjonarnym.

Chcieliśmy spotkać się z Wojtkiem pierwszego dnia sierpniowej Podróży Spełnionych Fantazji, w której towarzyszyli nam wolontariusze z Kanady, kiedy chłopiec będzie w Warszawie w szpitalu, jednak ze względu na złe wyniki nie przyjechał. Gdy tydzień później wracaliśmy z wyprawy otrzymaliśmy informację, że Wojtek jest w Warszawie, więc prosto z drogi przyjechaliśmy do niego.

Zaprosiliśmy chłopca wraz z tatą na kolację do restauracji La Cantina na Nowym Świecie. Chłopiec myślał, że po prostu tak sobie chcemy się z nim spotkać i zupełnie nie  spodziewał się tak wspaniałego prezentu, który otrzymał jeszcze przed kolacją. Komputer z akcesoriami od dawna był jego marzeniem, więc Wojtek bardzo się ucieszył. Chłopiec otrzymał także kilka gier. Po wręczeniu prezentu spędziliśmy miło czas z Wojtkiem i jego tatą rozmawiając o różnych sprawach. Była to duża odskocznia  i przyjemność dla chłopca, który spędza cały czas albo w szpitalu albo w domu. Wojtek ma bardzo interesujące hobby, którym „zaraził się” od taty. Obaj uwielbiają majsterkować przy starych samochodach i motorach. Kupują pojazdy praktycznie nadające się na złom i robią z nimi cuda przywracając je do dawnej świetności.

Za spełnienie fantazji Wojtka z całego serca dziękujemy

  • Firmie Inter Rope S.C. za ufundowanie komputera stacjonarnego wraz z monitorem i akcesoriami
  • Firmie Techland za przekazanie gier komputerowych
  • Restauracji La Cantina w Warszawie za wspaniałe ugoszczenie Wojtka z tatą i wolontariuszami

Galeria

  • DSC 0194
  • DSC 0195
  • DSC 0197
  • DSC 0199