Marzenie

Zd.JPG
Imię dziecka:
Alicja
Wiek:
15
Województwo:
łódzkie

Laptop oraz mundur policjantki FANTAZJA SPEŁNIONA

14-letnią Alicję z miejscowości Klotyldów w gminie Bedlno odwiedziliśmy podczas Podróży Spełnionych Fantazji z wolontariuszkami z Kanady. Dziewczynka zmaga się z chorobą Recklingausena, która powoduje częste utraty przytomności, niedosłuch i inne dolegliwości, ale Ala nie poddaje się  jej  i marzy o swojej przyszłości. Od dziecka fascynowała ją policja, dlatego swoje plany na przyszłość chciałaby związać właśnie z tym zawodem.

Jej fantazje dotyczyły właśnie tej dziedziny – przywieźliśmy dla niej mundur policyjny oraz zaproszeniem do stołecznej policji. Alicja będzie miała okazję odkryć uroki patrolu policyjnego oraz spełnić swoje największe marzenie, czyli zatrzymać samochód do kontroli drogowej.

Ponieważ dziewczynka często przebywa w szpitalu przywieźliśmy jej także wymarzonego laptopa, na widok którego Ala bardzo się ucieszyła. Wolontariuszki uruchomiły sprzęt, tak aby Ala mogła z niego korzystać od razu. Pomoże jej on w nauce tym bardziej, że Ala ma nauczanie indywidualne.

Oprócz tych prezentów przygotowaliśmy dla niej jeszcze jedną niezwykłą niespodziankę. Jedna z naszych wolontariuszek z Kanady jest z zawodu policjantką i specjalnie dla Alicji przywiozła ze sobą swój mundur galowy. Dziewczynka wraz z mamą był zachwycone, przy okazji tego wydarzenia mama Alicji wyznała, że też zawsze skrycie marzyła o wstąpieniu w szeregi policji.

Ala przymierzyła swój mundur  i sesja fotograficzna polsko – kanadyjskiego patrolu nie miała końca. Każdy chciał mieć zdjęcia z dwiema policjantkami. Z żalem odjeżdżaliśmy od Alicji, jednak już niedługo niektórzy z nas będą mogli spotkać ją na warszawskich ulicach wraz z patrolem policji.

Za spełnienie marzeń Ali dziękujemy firmie Media Saturn Holding a w szczególności marketowi Media Markt Białystok, który przekazał laptopa. Zakup munduru policyjnego oraz upominków i akcesoriów komputerowych został pokryty z indywidualnych wpłat dokonanych poprzez portal siepomaga.pl. Zaproszenie na Dzień Policjantki Ala otrzymała od Komendy Stołecznej Policji. Oprócz tego Ala otrzymała ręcznie wykonaną piękną czapkę i szalik od osoby prywatnej. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Galeria

  • DSC 1188.JPG
  • DSC 1215.JPG
  • DSC 1217.JPG
  • DSC 1227.JPG
  • DSC 1232.JPG
  • DSC 1235.JPG
  • DSC 1252.JPG