Marzenie

Zd.JPG
Imię dziecka:
Alicja
Wiek:
15
Województwo:
łódzkie

Zostac na jeden dzień policjantką FANTAZJA SPEŁNIONA

W piątek, 7 grudnia 2012, z okazji Mikołajek, Komenda Stołeczna Policji w Warszawie spełniła marzenie 14-letniej Alicji z Klotyldowa (powiat kutnowski), podopiecznej Fundacji Dziecięca Fantazja, zmagającej się z zespołem Reckinghausena. Alicja od zawsze marzyła, że gdy dorośnie zostanie policjantką. Na razie nie jest to możliwe gdyż dziewczynka niedosłyszy i cierpi na częste utraty przytomności wywołane chorobą, a na jej ciele na zewnątrz oraz wewnątrz ciągle pojawiają się nowe guzki, które powodują nowe objawy. Jest to choroba nieuleczalna, przewlekła i uciążliwa. Od kilku lat z powodu choroby Ala ma także nauczanie indywidualne.

Ala uwielbia mundury, psy policyjne i wszystko co jest związane z policją. Niedawno otrzymała od fundacji mundur policyjny i teraz przyszedł czas aby go włożyć! Dzięki policjantom z Komendy Stołecznej Policji, Alicja miała możliwość na jeden dzień wcielić się w rolę prawdziwej policjantki.

Zaplanowano dla niej wiele atrakcji: z samego rana Ala obejrzała Stołeczne Stanowisko Kierowania, czyli "centrum dowodzenia" - miejsce do którego mają dostęp nieliczni. Miała możliwość dokładnego obejrzenia i sterowania kamerami monitoringu miejskiego. W centrum było mnóstwo kamer z całego miasta co oszołomiło Alę, a to był dopiero początek. Następnie pojechała na plac ćwiczebny policji, gdzie odbyło się sterowanie robotem pirotechników do rozbrajania ładunków. Ala również wysadziła ładunek wybuchowy.

Po pokazach pirotechnicznych Ala pojechała radiowozem na sygnale, który jechał bardzo szybko i manewrował po ulicach miasta, na spotkanie z policjantami z drogówki i możliwość zatrzymania samochodu lizakiem do kontroli. Ala będąc w swoim nowym mundurze trzymała lizak.

Następnie odbyła się symulacja zatrzymania podejrzanego w samochodzie przez jednostkę specjalną. Były strzały, wybuchy i wywlekanie podejrzanego z samochodu. Następie szef jednostki opowiedział Ali czym dokładnie zajmuje się jednostka, jakie ma zadania i metody działania, dał jej także do przymierzenia kamizelkę kuloodporną z wyposażeniem, która waży ponad 20 kg oraz pokazał inne akcesoria, którymi policjanci posługują się w czasie pracy.

Po tej ekscytującej lekcji Ala zwiedziła magazyn broni. Miała możliwość dotknięcia, obejrzenia i potrzymania wszystkich rodzajów broni, a odpowiedzialny za magazyn policjant opowiedział jej co do czego służy. Pod koniec wizyty Ala strzelała z pistoletu ćwiczebnego do manekina. Oddała bardzo celne strzały! Ostatnią niespodzianką było spotkanie z psem policyjnym szkolonym do ścigania przestępców.

Czas w towarzystwie policjantów z Komendy Stołecznej Policji minął w mgnieniu oka.

To był niezapomniany dzień dla Ali, a jej marzenie spełniło się nie w 100 a 200 procentach!

Podczas kilkudniowego pobytu w Warszawie, dziewczynka zwiedziła także z mamą warszawskie zoo oraz najważniejsze obiekty stolicy.

Za spełnienie marzenia Ali składamy gorące podziękowania na ręce Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Mirosława Schosslera.

Dziękujemy poszczególnym Wydziałom, które ugościły Alę:

1. Stołeczne Stanowisko Kierowania, Naczelnik mł. insp. Jarosław Konończuk
2. Wydział Ruchu Drogowego, Naczelnik podinsp. Krzysztof Bujnowski
3. Wydział Wywiadowczo – Patrolowy, Naczelnik mł. insp. Bogdan Krzyszczak
4. Wydział Realizacyjny, Naczelnik podinsp. Jarosław Mikiciuk
5. Wydział Komunikacji Społecznej, Naczelnik podinsp. Marcin Szyndler

Dziękujemy także warszawskiemu ogrodowi zoologicznemu za możliwość zwiedzenia zoo i za zaproszenie na otwarcie nowej wystawy. Ala była zachwycona.

Dyrekcji PKiN w Warszawie dziękujemy za przekazanie biletów uprawniających do wjazdu na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki co było wielkim przeżyciem dla Ali.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do dyrekcji Hotelu Ibis Budget przy ul. Zagórnej, który ugościł Alę z mamą oraz Ole Tapas Steak Restaurant i Pizzerii Dominium za pyszne posiłki.

Pozostałe koszty pobytu Ali w Warszawie, transportu i upominków zostały pokryte z funduszy uzyskanych ze sprzedaży kartek świątecznych.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Galeria

  • DSC 0554.JPG
  • DSC 0615 (1).JPG
  • DSC 0654 (1).JPG
  • DSC 0711.JPG