Marzenie

Zd.JPG
Imię dziecka:
Kuba
Wiek:
13
Województwo:
podkarpackie

Przenośny odtwarzacz DVD z bajkami FANTAZJA SPEŁNIONA

10-letni Kuba z miejscowości Kąty cierpi na szereg schorzeń, związanych głównie z układem oddechowym. Ma usunięte płuco i oddycha przez rurkę tracheotomijną. Ponadto ma wodogłowie, niedowład prawostronny, padaczkę, uszkodzony słuch. Nie chodzi i nie mówi, a odżywiany jest poprzez gastrostomię.

Największym marzeniem chłopczyka był przenośny odtwarzacz DVD wraz z bajkami. Jakub większość czasu spędza w szpitalu, dlatego dzięki odtwarzaczowi teraz nie będzie się nudził ani smucił.

Marzenie 10-latka spełniło się podczas sierpniowej Podróży Spełnionych Fantazji, do której zostali zaproszeni wolontariusze z Kanady. Jakub czekał na nas w swoim łóżku ze szczebelkami. Ponieważ ma problemy z poruszaniem się, jest to jego bezpieczna przystań. Kiedy jednak zobaczył gości, od razu chciał się przywitać i powoli, wspomagając się rękoma, podniósł się i dzięki pomocy przedstawicielki Fundacji w mgnieniu oka znalazł się w jej ramionach. Szybko jednak przeniósł się na ziemię i każdego z Kanadyjczyków ciepło objął. Kuba uwielbia kontakt i bardzo lubi się przytulać. Chłopiec był wniebowzięty, ale bardzo wysoka temperatura dała mu się we znaki, toteż po paru chwilach wrócił z powrotem do łóżka. Był to idealny moment, żeby pokazać mu przyniesione prezenty. 10-latek był zachwycony zabawkami, misiami, ale przede wszystkim odtwarzaczem DVD i mnóstwem bajek. Od razu włączyliśmy jeden z filmów, który przykuł uwagę chłopczyka i pozwolił mu przez chwilkę odpocząć. W tym czasie porozmawialiśmy jeszcze z rodzicami, siostrą i bratem Jakuba, a następnie zrobiliśmy wspólną sesję zdjęciową. Oprócz zabawek interaktywnych i pluszaków, nasz marzyciel otrzymał jeszcze bardzo potrzebne pieluchy, mokre chusteczki oraz kosmetyki do pielęgnacji, co z pewnością odciąży budżet rodziny. Wizyta była wspaniała, na pewno nigdy nie zapomnimy tego tak pogodnego i uśmiechniętego od ucha do ucha chłopca.

Za spełnienie marzenia Jakuba z całego serca dziękujemy następującym sponsorom:

  • Groupe CAT za ufundowanie odtwarzacza DVD, płyt z bajkami i maskotek;
  • TZMO SA za przekazanie 8 kartonów pieluch, chusteczek i kosmetyków do ciała;
  • P.P.H.U. SUN-DAY, Łowicz za podarowanie ogromnego misa pluszaka oraz lalki dla siostry Jakuba;
  • Raiffeisen Polbank za podarowanie kosmetyków i przyborów do kąpieli oraz puzzli dla siostry Jakuba;
  • Wydawnictwu Siedmioróg za przekazanie quizów dla siostry Jakuba;

Galeria

  • Jakub (2).JPG
  • Jakub Wokurka 10.08 (8).JPG