Marzenie

Zd
Imię dziecka:
Tymoteusz
Wiek:
19
Województwo:
dolnośląskie

Obejrzenie na żywo mecz piłkarskiego podczas Euro 2012 FANTAZJA SPEŁNIONA

Tymek od półtora roku choruje na ostrą  białaczkę limfoblastyczną.  W zeszłym  roku  szkolnym Tymek ani razu nie był w szkole, a całe wakacje spędził w domu, odizolowany  od  świata. W jego przypadku  z powodu bardzo złych wyników badań i praktycznie braku  odporności niemożliwe było uczestnictwo w jakichkolwiek imprezach masowych.

Przed chorobą Tymoteusz był zapalonym sportowcem, trzy razy w tygodniu trenował pływanie, dwa razy w tygodniu piłkę nożną. Od dwóch lat bardzo interesuje się piłką nożną, zna wszystkie kluby piłkarskie i piłkarzy.

 Tymek  od kilku miesięcy nie mógł się  doczekać rozpoczęcia Euro2012, jego największym marzeniem było uczestnictwo na żywo w meczu na Stadionie Narodowym.

 Od jakiegoś czasu stan zdrowia Tymcia polepszył się, wreszcie pomimo leczenia podtrzymującego może przebywać wśród ludzi. Jednak otrzymanie biletów na EURO 2012 graniczyło z cudem.

Dzięki ludziom dobrej woli marzenie Tymka spełniło się.

16 czerwca 2012 roku,  Tymuś  ze swoim tatą spotkali się w centrum Warszawy z Karoliną  pracownikiem Fundacji  Dziecięca Fantazja oraz z młodym małżeństwem, które przekazało dwa bilety na mecz.

Emocje sięgały zenitu, gdy Tymek wszedł na stadion  i zajął swoje miejsce. Był zachwycony rozmiarem stadionu, a mecz oglądany  na żywo, to było to o czym marzył!!!

Największe  wrażenie wywarł  na nim fakt iż na Stadionie Narodowym mieści się tak duża liczba kibiców, nigdy nie widział takiej liczby ludzi zgromadzonych w jednym miejscu. Atmosfera na meczu  była cudowna, kibice  greccy szaleli ze szczęścia a Rosjanie z rozpaczy, emocji było naprawdę dużo.

Po meczu oboje z tatą wrócili rozemocjonowani do domu, to było wielkie wydarzenie w życiu 10-letniego Tymka, który przez  jeden sobotni wieczór poczuł się jak zdrowy chłopiec

Chcieliśmy z całego serca podziękować tym młodym  ludziom za ufundowanie biletów na wymarzony mecz, za  empatię i hojność .

Galeria

  • IMG-20120616-00144
  • IMG-20120616-00145