Marzenie

Zd
Imię dziecka:
Piotr
Wiek:
23
Województwo:
warmińsko-mazurskie

Lornetka i stół bilardowy z nakładką do ping-ponga i cymbergaja FANTAZJA SPEŁNIONA

13-letni Piotrek z miejscowości Chełchy w woj. warmińsko-mazurskim zmaga się ostrą białaczką limfoblastyczną. Chłopiec choruje już od 6 lat i od drugiej klasy szkoły podstawowej z powodu choroby ma nauczanie indywidualne w domu. Podczas ostatniej chemioterapii prawie całkowicie stracił słuch. Jego największą fantazją było posiadanie własnego stołu bilardowego z nakładką na ping-ponga i cymbergaja oraz lornetki, przez którą będzie mógł podpatrywać przepiękną tutejszą przyrodę.

Piotrusia odwiedziliśmy z wolontariuszami z Kanady podczas Podróży Spełnionych Fantazji. Piotrek, choć z początku był nieśmiały, nie ukrywał radości. Z uśmiechem patrzył jak wolontariusze otwierają pudło i wyjmują z niego wymarzony stół bilardowy, który następnie wszyscy wspólnie złożyli i po ciężkiej pracy zaczęliśmy wspólnie grać w biliard i ping-ponga. W międzyczasie Piotrek otworzył kolejny prezent i bardzo ucieszył się z lornetki.

Chłopiec szczególnie interesuje się przyrodą i lornetka pozwoli mu z bliska obserwować jej piękno. Nasz podopieczny cieszył się również z tego, że odwiedzili go jego rówieśnicy prosto z Kanady i pomimo bariery językowej znalazł z nimi wspólny język. Ugościł nas przygotowanymi przez siebie i mamę pysznymi smakołykami. Była to fantastyczna niezapomniana wizyta, która na długo zostanie w naszej pamięci. Cieszymy się, że mogliśmy wnieść tyle radości w życie Piotrka.  

Dodatkowo przywieźliśmy Piotrkowi, a właściwie jego rodzinie dwie wielkie torby z produktami od Procter & Gamble takimi jak szampony, odżywki do włosów, pasta do zębów czy proszki do prania. Prezenty te również wywołały wielki uśmiech na twarzy chłopca.

Marzenie Piotrka spełniło się dzięki Bankowi Polskiej Spółdzielczości S.A, który ufundował sprzęt. Lornetkę podarowali pracownicy z prywatnego centrum medycznego Enel-Med.

Dziękujemy z całego serca!

Galeria

  • IMG 7174
  • IMG 7181 (2)
  • IMG 7191
  • IMG 7193