Marzenie

Zd
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
19
Województwo:
wielkopolskie

Telewizor oraz konsola Xbox z grami FANTAZJA SPEŁNIONA

11-letni Kuba ze Swarzędza zmaga się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo rdzeniową, wodogłowiem i niedowładem kończyn dolnych. Chłopiec uczy się w szkole integracyjnej i jak każdy nastolatek, po lekcjach chciałby pooglądać telewizję i pograć w przeróżne gry. A tu niestety, czas trzeba poświęcić na rehabilitację. Żeby poprawić sprawność, motorykę Kuba musi wykonywać długotrwałe i męczące ćwiczenia.

Chłopiec marzył o konsoli Xbox z sensorem ruchu kinect i o telewizorze, aby umilić sobie spędzanie czasu w domu. Kuba jest laureatem konkursu zorganizowanego przez Kredyt Bank S.A. oraz Fundację WARTY i Kredyt Banku „Razem możemy więcej” z Fundacją Dziecięca Fantazja „ZACZARUJ BOŻE NARODZENIE” na pracę plastyczną jako korporacyjną kartkę świąteczną Kredyt Banku.

Gdy w niedzielę wieczorem chłopiec zobaczył przedstawicielkę fundacji wnoszącą do domu kolorowo opakowane paczki oniemiał z wrażenia. Bez wahania zaczął otwierać prezenty. Nie mógł uwierzyć, że w pudłach znajduje się wymarzony telewizor i konsola. Z początku kamera Xbox’a nie mogła wykryć Kuby na wózku inwalidzkim. Chłopiec był nieco rozczarowany, że są  problemy z rozpoczęciem gry. Kiedy jednak Kuba zszedł z wózka od razu mógł zacząć grać. Trudno opisać co chłopiec wyprawiał… Skakał, machał rękoma, ruszał się tak, że żadna rehabilitacja tego nie pokaże. Kuba mówił, że ze szczęścia ma ciarki na całym ciele, że jest to drugi najważniejszy dzień w jego życiu zaraz po urodzinach. Po grze powiedział nawet, że czuje się jak w niebie. Dzięki prezentom Kuba i jego rodzina z całą pewnością na chwilę zapomnieli o ciężkiej chorobie z jaką przyszło się chłopcu zmagać.

Marzenie Kuby mogło zostać spełnione dzięki pomocy Kredyt Banku S.A. oraz Fundacji WARTY i Kredyt Banku „Razem możemy więcej”, które organizując konkurs oraz produkując kartki świąteczne z nasza fundacją ufundowały wymarzoną konsolę i telewizor dla Kuby. Serdecznie dziękujemy za wniesienie tak wielkiej radości w życie chłopca.