Marzenie

Zd 001
Imię dziecka:
Marcel
Wiek:
20
Województwo:
łódzkie

Przenośna konsola Playstation i klocki Lego FANTAZJA SPEŁNIONA

W sobotni wieczór 17 listopada odwiedziliśmy 12-letniego Marcela z Nowych Zdun. Chłopiec zmaga się z hemofilią oraz chorobą moyamoya. To niezwykle rzadkie połączenie chorób bardzo utrudnia normalne funkcjonowanie Marcela. Jest on jedynym dzieckiem w Polsce, które cierpi na te dwa schorzenia dlatego leczenie jest niezwykle trudne. Jedynym ratunkiem była operacja głowy polegająca na przeszczepie naczyń krwionośnych w obrębie mózgu. Jest to bardzo ryzykowne ze względu na hemofilię. Tylko jeden specjalista w Polsce podjął się zabiegu, dzięki któremu chłopiec może teraz lepiej funkcjonować. Marcel nigdy nie chodził do szkoły – ma nauczanie indywidualne, a częste zawroty głowy i utraty przytomności spowodowane niedotlenieniem mózgu uniemożliwiają mu prawidłowe funkcjonowanie.

Postanowiliśmy sprawić chłopcu niespodziankę i spełnić jego marzenie o konsoli PSP, grach do niej oraz zestawie klocków z serii Lego City. Marcel otrzymał wymarzony ogromny posterunek policji oraz helikopter. Wraz z siostrą Asią oraz wolontariuszkami z Kanady bardzo szybko zaczęli wspólnie bawić się prezentami. Niezwykle ciepłe przyjęcie nas przez całą rodzinę sprawiło, że nie chcieliśmy opuszczać ich gościnnego domu.

Marzenia Marcela spełniły się dzięki firmie Media Saturn Holding a w szczególności marketowi Media Markt Katowice, który przekazał konsolę PSP wraz z eleganckim etui i grami. Klocki z serii Lego City zostały przekazane przez firmę Smyk Sp. z o.o. Chłopiec otrzymał także gadżety z logo National Geographic od kanału FOX.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Galeria

  • DSC 0970.JPG
  • DSC 0971.JPG
  • DSC 0990.JPG
  • DSC 0999.JPG
  • DSC 1043.JPG
  • DSC 1047.JPG