Marzenie

Zd 001
Imię dziecka:
Emilia
Wiek:
8
Województwo:
śląskie

Rower FANTAZJA SPEŁNIONA

Ośmioletnia Emilia z miejscowości Rydułtowy zmaga się z wrodzonym zespołem nadnerczy, W wyniku powikłań podczas leczenia straciła słuch. Po wszczepieniu implantu słuchu Emilka zaczyna mówić i rozumieć słyszane słowa. Dziewczynka najbardziej lubi ruch, gdyby mogła, cały czas spędzałaby pędząc na hulajnodze czy rowerku ze swoim 15-letnim bratem Dominikiem. Zachowuje się tak, jakby chciała nadrobić stracone lata spędzone w szpitalach. Dziewczynka marzyła o rowerze z akcesoriami oraz o aparacie cyfrowym gdyż chciałaby robić zdjęcia koleżankom i rodzicom.

Emilia nie mogła uwierzyć, że wszystkie przyniesione prezenty są dla niej. Myślała, że część jest dla mamy i brata. Otwieranie zaczęła od najmniejszych. Znajdowały się w nich różne artykuły plastyczne ponieważ dziewczynka ma ogromny talent do rysowania. Oprócz farb, kredek, plastelin i kolorowych papierów dziewczynka otrzymała również wymarzony aparat cyfrowy. W największym pudełku znalazła kask rowerowy a na końcu zobaczyła różowy rower, który wolontariuszki specjalnie zostawiły w korytarzu, aby od razu nie rzucał się w oczy. Od razu siadła na rowerze i chciała wyjść przed dom aby go wypróbować. Jednak z powodu obniżonej odporności nie mogła tego zrobić.

Wraz z wolontariuszkami z Kanady otworzyła zestaw Play Dough i zaczęła się zabawa. Z form powstawały różne zwierzęta oraz postacie. Na koniec wizyty Emilka narysowała siebie na różowym rowerze oraz podarowała wolontariuszkom wazon oraz wielkanocnego zająca, które sama zrobiła z plasteliny. Oprócz wymienionych, wśród prezentów znalazły się również książki oraz albumy wydawnictwa Reader’s Digest.

Serdecznie dziękujemy osobom, które wysłały charytatywny SMS na nr 7272 na rzecz fundacji Dziecięca Fantazja oraz anonimowemu darczyńcy, dzięki którym mogliśmy podarować Emilce rower, ubrania, aparat cyfrowy oraz wielki zestaw ciastoliny.

Galeria

  • SAM 6885
  • SAM 6895
  • SAM 6896
  • SAM 6901
  • SAM 6906