Marzenie

Zd 001
Imię dziecka:
Emilia
Wiek:
8
Województwo:
śląskie

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

13-letnia Emilia z Rydułtów od urodzenia cierpi na genetyczną chorobę nerek. Pierwsze 2,5 roku życia można powiedzieć, że spędziła w szpitalu. Przeszła przeszczep nerki, do końca życia musi przyjmować leki. Teraz jej nerki mają się lepiej, ale w wyniku leczenia straciła słuch. Dziewczynce wszczepiono implant słuchu. Emilka mówi z trudnością i nie rozumie wszystkich słów. Chore nerki wywołały u dziewczynki osteoporozę, która zdeformowała kości. Emilka zaczęła chodzić dopiero w wieku 4 lat. Jakby tego było mało, dwa lata temu lekarze wykryli u niej chłoniaka, z którym na razie dziewczynka sobie poradziła.

Nasza podopieczna jest uzdolniona manualnie i bardzo lubi zajęcia artystyczne. Jest też telemaniaczką ;) Marzyła o nowoczesnym telewizorze, bo w domu jest stary odbiornik.

Największe pragnienie naszej marzycielki spełniło się podczas zimowej Podróży Spełnionych Fantazji.

Emilka ucieszyła się z odwiedzin i na samym początku, od progu, wiedziała, że dostanie nowy telewizor. Od razu go wypatrzyła i rozpromieniła się kiedy tylko płaski ekran wyłonił się z pudełka. Chciała, żeby jak najszybciej go podłączyć, uruchomić, ale mama ostudziła nieco jej zapał. Pomogły w tym również liczne, kolorowo opakowane prezenty. Dziewczynka zaczęła otwieranie od… słodyczy J Podjadała je rozpakowując różne farby, kredki, ciastoliny, piasek kinetyczny, książkę, CD z muzyką, przytulankę. Dokładnie obejrzała naszyjniki schowane w zabawnej torebeczce z kotem, jeden od razu założyła. Obwąchała też wszelkie kosmetyki. Od razu chciała pobawić się piaskiem, ale mama wolała najpierw zabezpieczyć podłogę, nie chciała mieć w mieszkaniu plaży. Zaproponowaliśmy, żeby ozdobiła worek, za pomocą specjalnych kredek do tkanin. Spodziewaliśmy się dziecięcego rysunku, kwiatka czy słonka, a naszym oczom ukazała się wyspa z palmą i kuter na morzy z rybakiem na pokładzie. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem.

Jesteśmy przekonani, że nasza wizyta sprawiła radość Emilce i jej rodzinie. Przywieźliśmy trochę optymizmu i oderwaliśmy ich od szarej, monotonnej rutyny.

Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy za spełnienie marzeń Emilki, a w szczególności:

  • FORTUNA on-line Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. za ufundowanie telewizora, ciastoliny, piasku kinetycznego, artykułów plastycznych, kosmetyków, książki, CD, pluszaka oraz za pokrycie pozostałych kosztów organizacji spełnienia marzenia;
  • Pentel Poland Sp. z o.o. za przekazanie artykułów plastycznych;
  • TAGO Przedsiębiorstwu Przemysłu Cukierniczego Tadeusz Gołębiewski za przekazanie słodyczy;
  • Bahlsen Polska sp. z o.o. sp. k. za przekazanie herbatników;
  • EXPRESS sp. z o.o. sp. k. za bezpłatne użyczenie samochodów, dzięki którym możemy docierać do naszych podopiecznych z prezentami.

Galeria

  • 152255
  • 152610
  • 155442