Marzenie

Scan
Imię dziecka:
Monika
Wiek:
14
Województwo:
mazowieckie

Różowy aparat FANTAZJA SPEŁNIONA

 Sześcioletnia Monika  z Woli Zagrodniej od ponad roku zmaga się z medulloblastomą – nowotworem móżdżku. Przeszła operację, podczas której usunięto jej guz z główki. Obecnie jest w trakcie chemioterapii. Całe leczenie znosi ciężko, bywa tak po chemii, że przez kilkanaście dni nie opuszcza swego pokoju. Pokój Moniki jest jej spełnionym marzeniem, w którym zaznaje spokoju i ciszy, o której tak marzy gdy wróci ze szpitala. Monika jest bardzo wesołą i mądra dziewczynką, lubi uczyć się rysować, malować oraz oglądać bajki.

Dlatego dziewczynka marzyła o niedużym telewizorze z DVD, żeby mogła oglądać ulubione filmy takie jak Clifford, Małe ZOO Lusi, oraz całe serie bajek z Barbie, odpoczywając we własnym łóżku. Monika uwielbia fotografię. Jej pasją jest pozowanie do zdjęć. Posiada kilka albumów, które ciągle ogląda, gdy ma tylko siłę, by przypomnieć sobie chwile kiedy była zdrowa. Właśnie dlatego jej drugim marzeniem był aparat cyfrowy. Bardzo ucieszyły ją akcesoria do robienia biżuterii podarowane przez uczniów Szkoły Kanadyjskiej. Od razu zabrała się do szykowania nowych bransoletek i kolczyków dla całej rodziny

.

Monika dostała też akcesoria z Barbie, wymarzoną syrenkolandię, a największą niespodzianką dla dziewczynki był pluszowy miś podarowany specjalnie dla niej przez Kasię Cichopek. Kasia, która od dawna wspiera naszą fundację, obchodząc urodziny poprosiła s  woich gości, żeby zamiast dla niej prezenty, przynosili podarunki dla naszych podopiecznych, które przeznaczyła na mikołajkowe oraz bożonarodzeniowe niespodzianki.  Miś od Kasi Cichopek był super niespodzianką dla Moniki. Dziewczynka od razu zaczęła go tulić.  Bardzo cieszyła się również z  pozostałych prezentów. Zaprosiła przedstawicielkę fundacji do swojego pokoju, żeby zastanowić się gdzie najlepiej będzie ustawić nowy telewizor.

Zakup telewizora, bajek, sfinansowany dzięki darowiźnie wpłaconej przez Kanadyjską Szkołę w Warszawie. Aparat cyfrowy i akcesoria do robienia biżuterii zostały przekazana przez uczniów tej samej szkoły. Dzieci same znalazły sponsorów na marzenia Moniki. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc!

Specjalne podziękowanie kierujemy na ręce Pani Dyrektor Iwony Nowakowskiej oraz Pani Bogusi Fili-Kozłowskiej, która pomogła zorganizować wolontariat i zebrać fundusze na spełnienie marzenia Moniki. 

Galeria

  • DSC 0079.JPG
  • DSC 0085.JPG
  • DSC 0089.JPG
  • SAM 5896.JPG
  • SAM 5898.JPG
  • SAM 5907.JPG
  • SAM 5912.JPG