Marzenie

Fotod (2)
Imię dziecka:
Adrian
Wiek:
12
Województwo:
mazowieckie

Ubrania FANTAZJA SPEŁNIONA

17 listopada 2012 spełniło się marzenie 3-letniego Adriana z miejscowości Siedzów. Adrian cierpi na mukowiscydozę. Mukowiscydoza inaczej zwłóknienie torbielowate jest to wrodzona, genetycznie uwarunkowana choroba polegająca na zaburzeniu wydzielania przez gruczoły zewnątrz wydzielnicze. Powoduje zmiany w układzie oddechowym - nawracające zakażenia, które prowadzą do uszkodzenia płuc i niewydolności oddechowej. Schorzenie powoduje też zmiany w przewodzie pokarmowym - przewlekły stan zapalny trzustki, który prowadzi do uszkodzenia tego narządu i jego niewydolności, a niekiedy także wtórnej cukrzycy.

Marzeniem Adriana był samochód na akumulator, który mógłby sam kierować,  przenośny odtwarzacz DVD wraz z ulubionymi bajkami, ubrania, tor samochodowy oraz samochodziki.

Z początku Adrian był bardzo onieśmielony wizytą gości z Fundacji Dziecięca Fantazja, ale gdy zobaczył górę prezentów cała nieśmiałość zniknęła. Pierwszym otwartym prezentem było przenośne DVD. Chłopiec bardzo się z niego ucieszył. W końcu nie będzie się nudził podczas pobytów w szpitalu i w drodze do niego. W kolejnym pudełku znalazły się bajki. Adrian od razu wybrał jedną z nich - Teletubisie i szybko włączył na swoim nowym telewizorze. Jest to bardzo mądry i samodzielny chłopiec, który wszystko chce robić sam. Ubrania, które znalazły się w kolejnym pudle bardzo przypadły mu do gustu. Najbardziej podobała mu się bluzka z lisem oraz samochodzikiem.

Marzenia Adriana zostały spełnione dzięki OBI Centrala Systemowa Sp. z o.o., dzięki której pokryte zostały koszty zakupu ubranek, zabawek i samochodu na akumulator. 

Sponsorzy

Galeria

  • SAM 5336.JPG
  • SAM 5339.JPG
  • SAM 5341.JPG
  • SAM 5345.JPG
  • SAM 5364.JPG
  • SAM 5365.JPG