Marzenie

Madzia Jaje - zdjecie
Imię dziecka:
Magda
Wiek:
22
Województwo:
małopolskie

Łazienka FANTAZJA SPEŁNIONA

15-letnia Magda z miejscowości Czchów k/Tarnowa cierpi na mukowiscydozę. Ta podstępna choroba genetyczna powoli zabiera jej życie. Magda jest w bardzo ciężkim stanie, źle się czuje i często jest podłączona do respiratora i koncentratora tlenu. Często tak źle się czuje, że nie jest w stanie chodzić. Podłączonej do respiratora dziewczynie ciężko jest poruszać się po schodach dlatego Magda marzyła o wyposażeniu łazienki, którą wraz z rodzicami planowali zrobić koło pokoju Magdy. Mama Magdy jest po wylewie więc nie może pracować i spełnić marzenia córki, a tata i tak już pracuje na dwa etaty. Magda ma trójkę rodzeństwa. W domu panuje bieda i rodziny nie stać było na wykonanie łazienki. Była ona niezbędna gdyż mieszkający piętro wyżej dziadkowie nie życzyli sobie aby chora Magda korzystała z ich łazienki z obawy, że mogą się zarazić!

Dawno już wydzielono więc kawałek przestrzeni pod schodami na łazienkę i doprowadzono wodę. Resztę po mistrzowsku i bardzo szybko wykonała firma „Sokół” z Tarnowa, która na zlecenie fundacji zakupiła niezbędne materiały remontowe i łazienkowe, dokonała prac remontowych i wyposażyła łazienkę.

Podczas naszej wizyty Magda czuła się bardzo słabo. Męczył ją okropny kaszel i gorączka więc nasza wizyta nie trwała zbyt długo. Magda kolejnego dnia z samego rana jechała do szpitala do Rabki. Magda bardzo ucieszyła się z nowych ubrań i kosmetyków ponieważ jak każda młoda kobieta mimo ciężkiej choroby i złego samopoczucia chce wyglądać ładnie. Magda gorąco dziękowała nam i sponsorom za łazienkę, która bardzo ułatwi życie i to nie tylko jej, ale i całej rodzinie.

Realizacja marzenia Magdy była możliwa dzięki wsparciu i darowiźnie wpłaconej przez Panią Teresę Wierzbicką i Federację Polek w Kanadzie ogniwo nr 15. Dziękujemy z całego serca – dzięki Wam udało się wnieść iskierkę radości w życie Magdy i jej rodziny. 

Galeria

  • SAM 5700.JPG
  • SAM 5709.JPG
  • SAM 5710.JPG