Marzenie

Zdjecie
Imię dziecka:
Iga
Wiek:
28
Województwo:
świętokrzyskie

Wizyta u profesjonalnego fryzjera FANTAZJA SPEŁNIONA

Czy jak się ma 14 lat to jeszcze jest się dzieckiem? Tak. A jak się ma 16, 18 czy 20 lat? To już sprawa dyskusyjna. Jednak z prezentów z okazji Dnia Dziecka cieszymy się w każdym wieku. Dlatego 2 czerwca udało nam się sprawić ogromną radość siedmiu naszym podopiecznym właśnie z okazji Dnia Dziecka.

W sobotnie popołudnie do atelier znanego stylisty fryzur Leszka Czajki weszło sześć  wspaniałych dziewczyn i jeden chłopak.

14-letnie Klaudia spod Wołomina i Marysia z Jarosławia w woj. podkarpackim wjechały na wózkach inwalidzkich, ponieważ cierpią na rozszczep kręgosłupa i wiele dodatkowych schorzeń.16-letnia Marcelina z Błażowej w woj. podkarpackim, 20-letnia Iga z Warszawy i Sebastian z Mysłowic zmagają się z mukowiscydozą. Agnieszka zmaga się z ciężką niewydolnością nerek. Jest po przeszczepie podobnie jak jej dwaj bracia. 18-letnia Karolina z Białegostoku natomiast cierpi na ciężką aplazję szpiku kostnego,

Mimo chorób, z którymi dziewczęta i Sebastian muszą walczyć na co dzień, mimo częstych i nagłych wizyt w szpitalach, mimo tego, że ich życie nie przypomina codzienności zwykłych nastolatków, oni czują i marzą, jak każdy młody człowiek. Tak samo interesują się muzyką, filmem, gwiazdami. Chcą mieć modne ubrania i fryzury.

Dzięki wielkiemu sercu Leszka Czajki tegoroczny Dzień Dziecka był dla nich wyjątkowy.

Leszek Czajka jest jednym z najbardziej znanych fryzjerów – stylistów w Polsce. Dba o włosy polskich gwiazd, modelek, aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy takich, jak Beata Tyszkiewicz, Małgorzata Foremniak, Aneta Kręglicka, Hanna Smoktunowicz, Agnieszka Maciąg, Izabela Skorupko, Joanna Brodzik, Magdalena Kumorek, Ewelina Flinta, Andrzej Piaseczny, Urszula, Maria Pakulnis a nawet Andie MacDowell.

W stylowych wnętrzach atelier fryzjerskiego, mistrz nożyczek wraz z asystentami zajął się naszymi podopiecznymi. Klaudia, Marysia, Marcelina, Iga, Karolina, Agnieszka i Sebastian przeszli metamorfozę. Najpierw byli onieśmieleni i zarazem zachwyceni, eleganckim wnętrzem atelier. Mieli lekkie obawy, jak też będą wyglądać po strzyżeniu przez mistrza. Jednak ciekawość i ekscytacja dodały im odwagi. Po delikatnym myciu włosów połączonym z masażem głowy, najpierw Sebastian a po nimi dziewczyny, jedna za drugą oddawali się w ręce maestro.

Sebastian i każda z dziewcząt byli zachwyceni nową fryzurą. Dodatkową niespodzianką było spotkanie z dziennikarką Niną Terentiew, którą również czesał Leszek Czajka. Wspólne zdjęcie w salonie jest miłą pamiątką dla naszych podopiecznych.

Po tylu emocjach wszyscy zgłodnieli, więc Patrycja z fundacji zabrała wszystkich na egzotyczny obiad do meksykańskiej restauracji Frida, która tego dnia wspaniale wszystkich ugościła.

To był dzień pełen wrażeń. Niezapomniany Dzień Dziecka.

Dziękujemy Panu Leszkowi Czajce za wydobycie piękna z naszych podopiecznych, za sprawienie im ogromnej radości i za dodanie poczucia własnej wartości.

Dziękujemy również hotelom Hyatt Regency Warsaw oraz DeSilva za ugoszczenie Marysi i Marceliny w swoich pokojach.

Restauracji Frida dziękujemy za zaproszenie naszych podopiecznych na meksykański obiad.

Koszty dojazdu i inne koszty związane z realizacją tych fantazji zostały pokryte ze środków wpłaconych przez firmę OBI Centrala Systemowa Sp.  z o.o.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy z całego serca!

Sponsorzy

Galeria

  • DSC 0026.JPG
  • DSC 0030.JPG
  • DSC 0097.JPG