Marzenie

DSC00378.JPG
Imię dziecka:
Olaf
Wiek:
10
Województwo:
warmińsko-mazurskie

Przenośny odtwarzacz DVD z bajkami FANTAZJA SPEŁNIONA

2 letni Olaf z Elbląga jest uroczym chłopcem. Niemal całe życie malec walczy z rakiem. Kiedy miał 3 miesiące lekarze zdiagnozowali nowotwór mózgu. Po usunięciu guza Olaf przyjmował chemię i był poddawany naświetlaniom. Terapia ta sprawiła, że chłopiec ma wodogłowie i nie widzi na prawe oczko. Obecnie Olaf nadal jest leczony chemioterapią.

Mama co dwa tygodnie przyjeżdża z synkiem z Elbląga autobusem do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na kolejna dawkę chemii i inne badania. Od razu po świętach Olaf pojawił się w CZD, ale zanim został przyjęty na oddział wykonano rezonans główki.

W ostatni piątek roku przedstawicielka fundacji zawitała na oddziale onkologii CZD z wielkimi paczkami i szybko odnalazła salę z łóżkiem Olafka. Chłopiec uśmiechnął się na widok nieznajomej, a może raczej na widok kolorowo zapakowanych prezentów. Olaf źle znosi długie podróże i pobyty w szpitalu, dlatego marzyło mu się przenośne DVD i zestaw bajek.

Najpierw Olaf dostał pluszowego misia, którego od razu zaczął przytulać. Jednak o wiele ciekawszy okazał się Szczeniaczek Uczniaczek, interaktywny pluszak, którego nie sposób było zabrać chłopcu, żeby mógł rozpakowywać kolejne prezenty. Po zabawkach, słodyczach i książeczkach przyszedł czas na rozpakowanie bajek na DVD i upragnionego przenośnego odtwarzacza płyt. Olaf od razu wiedział, jak otworzyć sprzęt i nie pozwolił go sobie odebrać.

Mama chłopca uśmiechała się przez łzy. W marcu jego 4-letnia siostra i 12-letni brat (cierpiący na mózgowe porażenie dziecięce) wraz z rodzicami mieli przygotować wielkie przyjęcie na zakończenie leczenia braciszka. Niestety rezonans pokazał, że pozostałości guza naciekają do pnia mózgu. Jest progres choroby, zmiana chemii i wydłużone leczenie.

Zabawki, a zwłaszcza przenośne DVD i filmy jeszcze długo posłużą Olafkowi i na pewno rozweselą nużące podróże i jednostajne dni spędzane w szpitalu.

Marzenie Olafka spełniło się dzięki wielu ludziom dobrej woli.

Za podarowanie przenośnego odtwarzacza DVD dziękujemy Pani Marioli Rokita z NIKE Poland Sp. z o.o.

Za podarowanie bajek i filmów na DVD dziękujemy Pani Kasi Cichopek oraz dystrybutorom filmów SPI International Polska Sp. z o.o. i Imperial CinePix Sp. z o.o.

Dzięki zabawkom, bajkom, przenośnemu odtwarzaczowi Olafek łatwiej zniesie trudy ciężkiego leczenia.

Dziękujemy z całego serca – bez Was wniesienie tak wielkiej radości w życie Olafka i jego mamy nie byłoby możliwe. 

Galeria

  • DSC00387.JPG
  • DSC00390.JPG