Marzenie

2475
Imię dziecka:
Klaudia
Wiek:
12
Województwo:
małopolskie

Sanki dla niepełnosprawnych FANTAZJA SPEŁNIONA

U 8-letniej Klaudii z Dąbrówki w woj. mazowieckim zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Z powodu przetrzymania podczas porodu i niewykonania mamie na czas cesarskiego cięcia, dziewczynka była bardzo niedotleniona i miała wylewy krwi do mózgu, co stało się przyczyną niedowładu całego ciała, padaczki, refluksu oraz skoliozy. 8-latka jest żywiona dojelitowo. Dodatkowo jest też głęboko upośledzona intelektualnie. Najsilniejsze bodźce, na które reaguje to dotyk i słuch. Żywo odpowiada na muzykę, która ją zabawia i uspokaja. Jedynym „marzeniem” Klaudii, od 4 lat tym samym, było posiadanie sanek przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, z zagłówkiem, klinem i pasami.

Fantazja dziewczynki spełniła się w trakcie Podróży Spełnionych Fantazji, podczas której odwiedziliśmy ją wraz z dwiema towarzyszącymi nam wolontariuszkami z Kanady.

Wizyta była niesamowita i pełna emocji. Okazało się, że oprócz tego, że cała rodzina była ogromnie wdzięczna za wspaniały prezent, wszyscy bardzo potrzebowali tego spotkania, poczucia, że nie są zostawieni samym sobie, że dla kogoś są ważni. Rozmawialiśmy więc bardzo długo o wszystkim: o życiu, ciągłej walce z systemem służby zdrowia o Klaudię i godne życie dla niej. Wszystko to w atmosferze miłości, ciepła i pogodzenia.

8-latka i jej młodszy braciszek Dawidek cały czas byli z nami. Klaudia porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim, a sanki są potrzebne po to, aby mogła zimą wychodzić na dwór. Rodzina mieszka w przepięknej okolicy na samym skraju lasu. Oprócz sanek dziewczynka otrzymała przenośne DVD i bajki, którymi będzie się dzielić z braciszkiem oraz maskotki i przytulanki z pozytywką. Dawidek również otrzymał upominki, z których bardzo się ucieszył. Nie chcieliśmy opuszczać tej wspaniałej rodziny, ponieważ moglibyśmy być tam bez końca, ale mieliśmy przed sobą jeszcze długą drogę.

Za spełnienie marzeń Klaudii z całego serca dziękujemy:

  • Dyrekcji oraz całej Społeczności Europejskiego Przedszkola Ekologicznego Baby City za przekazanie środków na zakup sanek, przenośnego odtwarzacza DVD, bajek oraz zabawek;
  • Zakładowi Sprzętu Rehabilitacyjnego inż. Stanisław Misiarz za udzielenie rabatu na zakup sanek;
  • PPHU SUN-DAY z Łowicza za podarowanie maskotek;
  • infoPraca.pl i jej Pracownikom za podarowanie artykułów szkolnych i plastycznych dla brata Klaudii;
  • Pracownikom Raiffaisen Polbank S.A. za podarowanie artykułów szkolnych i plastycznych dla brata Klaudii

Galeria

  • Klaudia Wozniak (2).JPG
  • Klaudia Wozniak (3).JPG
  • Klaudia Wozniak (7).JPG