Marzenie

Bb43679642
Imię dziecka:
Bartek
Wiek:
14
Województwo:
kujawsko-pomorskie

Telewizor i konsola Playstation 3 wraz grami FANTAZJA SPEŁNIONA

13-letni Bartek z miejscowości Kurkocin cierpi na dystrofię mięśniową. Ta nieuleczalna choroba genetyczna w przypadku Bartka szybko postępuje, z czym chłopiec nie może się pogodzić. Chłopiec zamknął się w sobie, dużo czasu spędza w domu, nie ma prawie żadnych kolegów.

Jego marzeniem był telewizor i konsola PS3 z sensorem ruchu i gry, przy których będzie mógł choć na chwilę zapomnieć o smutnej rzeczywistości. Sprzęt ten nie tylko dostarczy mu rozrywki, ale także pomoże w rehabilitacji i poprawieniu kontaktów z rówieśnikami. Bartek był bardzo nieśmiały, ale bardzo ucieszył się z telewizora i konsoli, gdyż teraz będzie mógł wreszcie zająć się tym czym lubi najbardziej – graniem. Gry komputerowe i telewizyjne to cały jego świat. Wolontariusze podłączyli telewizor i konsolę oraz włączyli jedną z gier pełną magii i czarów, która rozładowała napięcie i stres u Bartka. Na nowym telewizorze oprócz grania będzie mógł także oglądać ulubione programy i filmy.

Chłopiec wraz z dwójką rodzeństwa i rodzicami mieszka w bardzo ciężkich warunkach mieszkaniowych, w pięć osób w jednym pokoju. Brak  prywatności dodatkowo stresuje Bartka i powoduje przygnębienie, ale prezenty na pewno przyniosą mu dużo radości. Na koniec rodzina zaprosiła wolontariuszy z Kanady na mały poczęstunek uroczym ogrodzie. Przy stole zaczęto rozmawiać na różne tematy związane z różnicami miedzy Polską i Kanada. Wolontariuszom tak zależało, żeby rozweselić Bartka choć na chwilę, że dawali z siebie wszystko. Okazało się, że najlepszym sposobem było niezaplanowany upadek z krzesła jednego z wolontariuszy, który sprawił, że wszyscy wreszcie usłyszeli radosny śmiech Bartka.

Wszystkim, którzy przyczynili się do spełnienia marzenia Bartka z całego serca dziękujemy,
a w szczególności:

  • Media Markt w Szczecinie za przekazanie konsoli PS3 oraz telewizora
  • Firmie Electronics Arts za przekazanie gier na konsolę
  • Osobom, które wpłaciły 1% na rzecz fundacji za pokrycie pozostałych kosztów marzenia i upominków

Sponsorzy

Galeria

  • JFAL July 2013 050
  • JFAL July 2013 056
  • Zdjecie0174